Izvor: RTS, 16.Okt.2011, 14:53 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Novi Zeland u finalu SP
Reprezentacija Novog Zelanda pobedila je tim Australije sa 20:6, u drugom polufinalu Svetskog prvenstva u ragbiju koje se igralo u Oklandu.
Novozelanđani, domaćini SP-a, bili su bolji od svojih rivala na Iden Parku i već posle šest minuta Ma Nonu je iskoristio prodor i dodavanje Izraela Daga i postigao esej za vođstvo "Ol bleksa" od 6:0.
Do kraja poluvremena domaćini su postigli još osam poena šutevima posle kazni.
Australijanci su uzvratili sa dva >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << šuta iz kazne tokom prvog dela meča ali nisu uspeli da probiju odbranu rivala i postignu esej.
U drugom poluvremenu Novozelanđani su kontrolisali igru i pored pritiska Australije sa još dva pogotka iz kazne priveli su meč kraju i plasirali se u finale.
Australija će igrati za treće mesto protiv Velsa koji je juče poražen od Francuske 8:9.
U finalu će se sastati Novi Zeland i Francuska u reprizi finala prvog Svetskog prvenstva 1987. koje se održavalo takođe na Novom Zelandu.
"Ol bleksi" su tada bili bolji i osvojili svoju do sada jedini titulu.
Francuzima će to biti treće finale i šansa da postanu tek peta reprezentacija na svetu koja je postala svetski šampion.












