Izvor: RTS, 05.Okt.2020, 18:22

Novak preko Hačanova do četvrtfinala Rolan Garosa

Najbolji svetski teniser, Novak Đoković, plasirao se u četvrtfinale Rolan Garosa, nakon što je u tri seta savladao Rusa Karena Hačanova sa 6:4, 6:3, 6:3. Za polufinale, Novak će igrati protiv Pabla Karenja Buste.
Bez izgubljenog seta, Novak Đoković je došao do četvrtfinala Rolan Garosa.

U tri seta je savladao Imera, zatim Berankisa, potom Galana >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Riverosa, a sada Rusa Karena Hačanova.
Novak je odmah na startu meča pokazao da ne želi predugo da ostaje na terenu "Filip Šatrije", pa je bez izgubljenog poena osvojio prvi gem.
Međutim, Rus je imao svoje planove: odgovorio je istom merom kada je izjednačio na 2:2.
U osmom gemu je Đoković prelomio, napravio brejk i poveo sa 5:3.
Hačanov je uzvratio istom merom, ali je Novak novim brejkom došao do prvog seta.
Zanimljiva scena se dogodila u prvom setu, kada je Đoković pogodio lopticom sudiju, ali tokom igre
Đoković je rano došao do brejka u drugom setu – poveo je sa 3:1, a onda mirno priveo ovaj deo igre kraju.
Odlično je otvorio treći set – poveo sa 2:0, ali je Hačanov vezao tri gema, preokrenuo i prvi put poveo.
Hačanov je imao dve brejk lopte i šansu da napravi brejk i "odlepi se" u trećem setu, ali je Novak zaigrao najbolje kada je bilo najpotrebnije i izjednačio na 3:3.
Srpski teniser je, potom, ubacio u petu brzinu, napravio brejk i pregazio protivnika do kraja meča.
U četvrtfinalu turnira, Novak će igrati protiv Pabla Karenja Buste.
Rolan Garos igra se za nagradni fond od 38.000.000 evra, a titulu brani Rafa Nadal.
Pogledaj vesti o: Novak Đoković