Novak lako do osmine finala

Izvor: B92, 19.Jan.2008, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Novak lako do osmine finala



Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se u osminu finala Australien Opena nakon što je savladao Amerikanca Sema Kverija u tri seta i za samo 95. minuta, po setovima 6-3, 6-1, 6-3. Đoković je dominirao tokom čitavog meča, u kojem je Amerikanac imao svega četiri brejk-prilike, od toga samo jednu iskorišćenu. Uz 33 vinera i dobar procanat prvog servisa od 75%, i pored manjeg broja asova, Đoković je lako prošao dalje. On će se tako u osmini finala sastati sa >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << boljim iz duela Markos Bagdatis -Lejton Hjuit.

Amerikanac je meč počeo silovito, sa nekoliko odličnih udaraca, i dobrim servisom, ali bez prilike za brejk. Do rezultata od 3-3 nije bilo većih promena u pristupu oba tenisera, ali je onda Đoković pronašao svoju igru, i uspeo da osvoji tri gema i napravi dva brejka zaredom, završavajući prvi set rezultatom 6-3, uz odličan procenat osvojenih poena na prvi servis od 92%.

Početak drugog seta obeležio je jedini brejk koji je Kveri uspeo da napravi, ali je Đoković potom odmah uzvratio brejkom, i nakon još dva osvojena gema prekinuo i svaku nadu Amerikanca da će povesti makar na polovini meča, lako osvojivši drugi set 6-1.

Do kraja susreta nije bilo većih iznenađenja, pa je tako treći set završen u korist Đokovića, koji je bez problema zadržao svoj servis u čitavom setu, uprkos pet as-udaraca Amerikanca, i istim procentom prvog servisa od 67%.

Đokoviću će u osmini finala protivnik biti Australijanac Lejton Hjuit, koji je nakon maratonske borbe savladio Markosa Bagdatisa u pet setova 4-6, 7-5, 7-5, 6-7, 6-3. U meču koji je trajao neverovatnih četiri sata i 35 minuta, Kipranin je u četvrtom setu uspeo da Hjuitovu prednost od 5-1 preokrene u svoju korist i dobije set u taj-brejku, ali su umor i povreda zgloba odradili svoje, pa je Australijanac prošao dalje. Meč je završen posle pola pet ujutru po lokalnom vremenu.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.