Novak bez problema do osmine finala

Izvor: B92, 02.Sep.2013, 04:03   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Novak bez problema do osmine finala

Novak Đoković bez ikakvih problema plasirao se u osminu finala US Opena.

Novak je u večernjem terminu na Artur Ešu pobedio Portugalca Žoaa Souzu u tri seta - 6:0, 6:2, 6:1.

Duel je trajao samo 100 minuta. Sledeći protivnik Đokoviću biće Amerikanac Tim Smiček ili Marsel Granoljers, koji igraju peti set.

Meč je kvalitetom mogao da zadovolji publiku, iako je razlika u kvalitetu između prvog i 95. igrača planete upadljivo velika.

Od kada >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je uzeo prvu lopticu za uvodni gem, pa do samog kraja meča, Đoković je odigrao vrlo ozbiljno, delovao je raspoloženo i dobro se zabavljao na terenu.

Novak je odmah napravio prvi brejk, a zatim pokazao da mu je važno da se ne zadrži predugo na terenu. Čak i u situacijama kada bi Sousa došao blizu osvajanja gema, on bi pojačao,paje prvi set dobio sa nulom.

Na startu drugog seta videli smo najizjednačeniji gem, koji je potrajao 12 minuta, i u kojem je Sousa konačno uspeo da se upiše na semafor, ali je odmah zatim Novak vezao tri gema i zadržao kontrolu nad mečom.

I u poslednjem setu Novak je stekao dva brejka prednosti, ali setad opustio i na 5:0 dozvolio Sousi nesamo jedan gem,nego odmah zatim i brejk.

Ipak, Portugalčeva renesansa nije potrajala, u sledećem gemu Đoković je ponovo pogađao uglove i stigao do pobede za sat i 40minuta.
Pogledaj vesti o: Novak Đoković

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.