Izvor: B92, 24.Avg.2007, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Nova ubedljiva pobeda SAD-a
Američki košarkaši nastavljaju sa "terorom" u Las Vegasu pošto su, u noći između četvrtak i petka, savladali selekciju Devičansksih ostrva sa 123:59 u drugom kolu kvalifikacionog turnira za Olimpijske igre u Pekingu. Majkl Red i Karmelo Entoni bili su najefikasniji sa po 22 poena. Majk Miler i Amar Stodemajer ubacili su po 13, a svih 12 izabranika Majka Križevskog upisalo se u listu strelaca.
I u preostale tri utakmice pobede su ostvarili favoriti. Portoriko >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je savladao Panamu sa 108:67, Kanada Venecuelu sa 80;73, a aktuelni olimpijski šampion Argetnina, bila je bolja od Urugvaja - 90:69.
Sudeći prema startu Argentinci su došli veoma pripremljeni na turnir iako na njemu učestvuju bez "pokera olimpijskih asova": Emanuela Đinobilija, Fabrisija Oberta, Andreasa Noćionija i Valtera Hermana.
Protiv Urugvajaca blistali su Pablo Priđoni i Luis Skola. Sa 20 koševa Priđoni je bio najefikasniji akter meča, dok je nova akvizicija Hjuston Rokitsa Skola utakmicu završio sa 16 poena, šest skokova, četiri asistencije i dve ukradene lopte.












