Izvor: B92, 04.Jun.2011, 15:50 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Nova pobeda Stevanovićeve Gane
Fudbalska reprezentacija Gane pobedila je tim Konga rezultatom 3:1 i približila se cilju, plasmanu na Kup afričkih nacija.
Ekipa Gorana Stevanovića do pobede je stigla u nastavku susreta kada su Vorsah, Tejgo i Agjemang-Badu postigli golove za 'Crne zvezde'. Strelac za Kongo bio je Masamba.
Selekcija Gane vodi u kvalifikacionoj grupi I sa 10 bodova, tri više od Sudana koji ima meč manje.
Domaćin je u Kumasiju poveo u 62. minutu kada je štoper Hofenhajma Isak >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Vorsah posle kornera pogodio, prvi put u dresu reprezentacije.
Na 2:0 povisio je Prins Tejgo posle pokušaja Dominika Adije, pet minuta kasnije.
Gosti su smanjili na 2:1 posle greške golmana Kingsona u 75. minutu, a konačan rezultat postavio je 12 minuta pre kraja Emanuel Agjemang-Badu udarcem van 16 metara.
Utakmica je bila i povratak zvezde Čelsija Majkla Esijena u dres reprezentacije.
Utakmica sa Kongom bila je četvrta na klupi Gane za Gorana Stevanovića, pored tri pobede (Togo 4:1, Kongo 3:0 i 3:1) srpski trener ima i jedan 'remi', sa Engleskom na Vembliju (1:1).
"Bili smo odlični u drugom poluvremenu," rekao je Stevanović posle meča, "Većina igrača ima iza sebe dugu i napornu sezonu i trenutno razmišlja i o budućnosti u svojim ili novim klubovima. Mislim da su u nastavku svi bili dobri. Zadovoljan sam, znao sam da neće biti lako, iako smo pobedili i tamo nismo mogli da se 'prošetamo do pobede' ovde."
Reprezentacija Gane već u subotu je otputovala u Južnu Koreju gde će igrati prijateljsku utakmicu sa selekcijom domaćina 7. juna.
Gana: Ričard Kingson - Džon Pejntsil, Danijel Opare, Džon Mensa, Isak Vorsah - Emanuel Agjemang-Badu, Majkl Esijen (Derek Boateng), Kevin-Princ Boateng (Dominik Adija), Suli Muntari (Andre Ajev) - Kvađo Asamoa - Prins Tejgo







