Nova pobeda Kingsa, istorijski preokret Lejkersa

Izvor: B92, 07.Dec.2002, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkaši Sakramenta pobedili su noćas Denver 98:77 i tako zabeležili i 17 trijumf u novoj sezoni. Vlade Divac je postigao 8 poena i imao 3 skoka , dok Predrag Stojaković ponovo nije igrao zbog povrede pete. Iako na rezervama ( mnogo povredjenih igrača) Kingsi nastavljaju sa pobedama, a trener Rik Adelman izrazio je zadovoljstvo doborm igrom u odbrani : Odigrali smo mnogo bolje i sigurnije nego u Denveru pre nekoliko dana" rekao je Adelman.

U najuzbudljivijem meču koji je odigran >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << noćas aktuelni šampioni lige, Los Andjeles Lejkersi savladali su Dalas 105:103. Lejkersi su poslednju četvrtinu rešili u svoju korist rezultatom 44:15, uz dvadeset i jedan poen ( od ukupno 27) Kobe Brajanta. Lejkersi su tako uspeli da "pokažu zube" i naprave veliki preokretu poslednjoj četvrtini , a da li će ova utakmica prenuti šampione i predstavljati zaokret u sezoni - pokazaće naredni mečevi.

AP

Umrtvljeni "Stejpls centar" gledao je stampedo tri četvrtine ( +32 za Dalas), ali su Lejkersi na volšeban način uspeli da se vrate u meč - i što je najvažnije, pobede: Pokazali smo da još uvek imamo srce šampiona" rekao je po završetku utakmice oduševljeni Kobe Brajant.

Meveriksi su 9 minuta pre kraja vodili 92:69, ali su 5 minuta ostali bez poena, dok je družina iz L.A vezala 15 poena i otvorila potpuno novu utakmicu: Kada smo prišli na minus od 10 poena, to je već bila sasvim druga utakmica" rekao je Brajan Šo.

Don Nelson: Ponekad u teškim momentima postajete još veći. Ovo je definitivno težak trenutak za nas i potrebno je da svi zajedno izadjemo iz ovoga.

U večitom derbiju istoka, Kelti su pobedili u Bostonu Nikse po 6 put zaredom. Najzaslužniji za pobedu bio je Voker, dok je kod Niksa ( 5-12) Sprivel bio bolji od ostalih, ali i nedovoljan za trijumf u "Flit centru". San Antonio je prekinuo seriju Filadelfije od 8 mečeva bez poraza, ponajviše zahvaljujući odličnoj igri Tima Dankana, kod Siksersa najbolji Alen Ajverson.

Finiks je zahvaljujući Stefonu Marberiju naneo i četvrti ovosezonski poraz Indijani, dok je Memfis i dalje bez pobede na gostujućem terenu, posle ubedljivog poraza u Solt Lejk Sitiju.

Orlando - Vašington 88 : 78