Nova petarda PSŽ-a

Izvor: B92, 13.Avg.2022, 22:55

Nova "petarda" PSŽ-a

Fudbaleri Pari Sen Žermena nastavili su da dominiraju Ligom 1 i u drugom kolu u kom su nadigrali Monpelje rezultatom 5:2 (2:0).

Nakon uvodnih 5:0 protiv Klermona, ovog puta gol-razlika je popravljana i protiv tima koji jeste pružio nešto veći otpor, ali nijednog momenta nije imao nikakvu šansu da preživi na "Parku prinčeva".

Zahvaljujući Kilijanu Mbapeu koji je u 23. minutu promašio penal, do prvog gola čekalo se čak do 39. minuta kada je štoper iz Malija >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Falaj Sacko postigao autogol.

Samo tri minuta kasnije dosuđen je novi jedanaesterac za PSŽ koji je u 2:0 pretvorio Nejmar.

Isti igrač prvi gol iz igre za "svece" postigao je u 51. minutu, da bi prvi pogodak za goste dao Kazri u 58.

Konačno se Kilijam Mbape upisao u listu strelaca u 69. minutu., a peti gol postigao je Renato Sančes u 87. minutu.

Konačnih 5:2 postavio je Čato u drugom minutu nadoknade.