Nova hala u Malom Bajmoku

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 18.Apr.2016, 13:46   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nova hala u Malom Bajmoku

Pokrajinska vlada uložila je 109 miliona dinara u izgradnju poslovno-proizvodne hale za montažu mašinskih i elektromašinskih elemenata.

Do 2012. godine pokrajina u saradnji sa lokalnom samoupravom dovela je veliki broj investitora i zapošljeno je oko 4000 radnika.

Na prostoru od 2100 metara kvadratnih počeli su radovi na izgradnji nove hale, u privrednoj zoni Mali Bajmok, kod Subotice. Hala će biti izgrađena po najmodernijim standardima i biće druga hala, takozvanih >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << grinfild investicija. U lokalnoj samoupravi kažu da se očekuje i izgradnja druge hale fabrike „Kontinental" i nova radna mesta.

Predsednik Pokrajinske vlade Bojan Pajtić obišao je sa svojim saradnicima prostor gde se gradi nova hala i istakao da će biti zapošljeno 200 radnika.

"Zajednički ćemo dovoditi nove investicije i otvarati nova radna mesta i od ove slobodne zone praviti slobodnu zonu koja može da bude primer svima", istakao je Pajtić.

Očekuje se da će do kraja godine u privrednoj zoni biti otvoreno oko 1200 radnih mesta, jer kapacitete proširuje i Simens i Norma grupa.

139

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Povezane vesti

Pajtić: Pokrajina u Suboticu uložila 500 miliona dinara

Izvor: RTS, 18.Apr.2016

Predsednik Pokrajinske vlade Bojan Pajtić rekao je da je vojvođanska vlada investirala 500 miliona dinara u Suboticu u poslednjih godinu dana, dok Vlada Srbije uopšte nije investirala. . Prilikom postavljanja kamena temeljca...

Nastavak na RTS...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.