Njukasl u narandžastim dresovima zaslepeo VBA i odneo tri boda

Izvor: Blic, 25.Mar.2012, 20:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Njukasl u narandžastim dresovima "zaslepeo" VBA i odneo tri boda

Fudbaleri Njukasla savladali su na gostovanju Vest Bromvič Albion sa 3:1, a među najzaslužnijima za trijumf bio je dvostruki strelac Papis Demba Sise.

"Svrake" su na teren istrčale u fluorescentnim narandžastim dresovima, koji su očito "zaslpeli" domaće fudbalere, pošto su već u 12. minutu gubili sa 2:0.

U redovima Njukasla posebno su raspoloženi bili Ben Arfa i zimsko pojačanje Papis Demba Sise - Arfa je prvo asistirao Papisu Siseu za vođstvo, a potom je >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << na dodavanje strelca prvog gola i sam zatresao mrežu Bena Fostera.

U 34. minutu je na semaforu pisalo 0:3, posle lepe akcije gostiju kada je Demba Ba petom proigrao Ben Arfu, a on omogućio raspucanom Siseu da postigne i drugi pogodak na meču.

Počasni gol za VBA i konačnih 3:1 postavio je Long početkom drugog poluvremena, a Njukasl je 14. trijumfom nastavio poteru za Čelsijem i Totenhemom, i sačuvao nadu da se može popeti na mesto koje vodi u Ligu šampiona.