Izvor: MozzartSport.com, 17.Sep.2021, 18:13

Nišlije nastavile da posrću, Novi Pazar slavio posle preokreta: Aganspahić stavio tačku

Fudbaleri niškog Radničkog se sa Gradskog stadiona u Novom Pazaru vraćaju praznih šaka

Posle pobede nad ekipom Voždovca u minulom kolu (1:0), delovalo je da su pred Radničkim bolji dani. Ipak, ekipa sa Čaira je prosula mleko i posle uvodnog vođstva u Novom Pazaru ostala bez bodova. Novi trener Pazaraca Kenan Kolašinac je tako upisao tri vredna boda u borbi za plasman u gornju polovinu tabele - 2:1.

Radnički je posle četvrtog poraza u sezoni na >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << 11. mestu sa devet bodova, dva više od današnjeg rivala, ali i uz utakmicu više.

Debitovao je novi trener Nišlija Radomir Koković pobedom nad Voždovcem i stekao se utisak da je Radnički na dobrom putu da izađe iz krize. Šamar otrežnjenja usledio je u Pazaru. Njegovi puleni su na gostovanju uputili tek dva udarca za 90 minuta i pritom jedini gol postigli sa bele tačke. Pazar je bio duplo opasniji, što se na kraju oslikalo i kroz rezultat.

Igrao se 18. minut kada su gosti stigli do prendost. Pazarci su napravili prekršaj pred svojim golom, sudija Jovanović je pokazao na belu tačku, a odgovornost je preuzeo Miljan Škrbić. Pogodio je i doneo ekipi sa Čaira prednost.

Nije dobar početak gostiju pokolebao izabranike Kenana Kolašinca, koji su zaigrali još agresivnije i u 38. minutu preko Luke Ratkovića stigli do iznedjačenja. Otišlo se na odmor sa 1:1.

Imali su fudbaleri Radničkog terensku inicijativu, ali to nisu umeli da pretoče u ozbiljnije prilike pred protivničkim golom. Jalovi pokušaji gostiju kažnjeni su u 78. minutu. Posle smušene reakcije odbrane u idealnoj prilici da preokrene rezultata našao se Almir Aganspahić i iskoristio je.

Krenuli su Kokovićevi puleni na sve ili ništa u nastavku, ali ponovo je izostao završni pas. Pazarci su se dobro branili, čak se i trudili da preko kontri stave tačku, nisu uspeli, ali su sačuvali prednost i upisali drugu pobedu u sezoni.