Niš slavi, Radnički nadoknadio minus od dva gola i izborio opstanak u Superligi

Izvor: B92, 04.Jun.2023, 20:32

Fudbaleri Radničkog iz Niša i naredne sezone igraće u Superligi Srbije.

Nišlije su na Čairu u revanš meču baraža nadoknadili minus iz prvog meča i pobedili Inđiju sa 3:0 (1:0).

Tako su uspeli da izbrišu zaostatak iz prvog susreta, kada su igrači Inđije pobedili sa 3:1.

Radnički je poveo u 24. minutu kada je Miljan Škrbić poslao loptu u mrežu gostiju.

Veliki hendikep za goste bio je drugi žuti karton za Milana Janjića u 43. minutu >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << susreta.

Samo što je počelo drugo poluvreme, izabranici trenera Dragana Šarca su to iskoristili i preko Nemanje Belakovića povisili na 2:0.

Tri minuta kasnije i Radnički je ostao sa desetoricom pošto je isključen strelac vodećeg gola, Škrbić.

Do kraja u otvorenoj borbi, Radnički je uspeo da postigne taj zlata vredan gol u 62. minutu i to iz jedanaesterca.

Precizan sa 11 metara bio je Saša Marjanović.

Imala je Inđija prilika da izbori produžetak, igralo se čak 11 minuta produžetka.

U trećem minutu nadoknade Igor Stanojević je imao kolosalnu šansu da smanji na 3:1, ali je lopta za malo otišla iznad prečke.

Pomoćni trener Radničkog Vladimir Đorđević šutnuo je loptu na tribine i zbog nesportskog poteza je zaradio isključenje u osmom minutu nadoknade vremena.