Izvor: MozzartSport.com, 23.Nov.2020, 23:26

Nirnberg je Osnabrikov košmar

Ubedljivih 4:1, iako nije trebalo da bude tako

Mogu da imaju rezultate, igru, ali kad nalete na Nirnberg – u Oznabriku se jednostavno ukoče. Pa tako i sada, u osmom kolu Cvajte: Nirnberg je na Bremer Briku slavio s ubedljivih 4:1, iako dosadašnji tok sezone nikako to nije nagoveštavao.

Osnabrik je naime posle jučerašnjeg poraza Hamburga od Bohuma uoči meča bio jedini neporaženi tim u Cvajti, uz Paderborn je primio i najmanje golova, svega sedam, da bi mu danas >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << Nirnerg – tradicionalno neugodan rival – za poluvreme strpao tri komada.

Prvo Manuel Šafler, pa posle velikih grešaka u odbrani i Fabijan Nirnberger te Feliks Lohkemper. U drugom poluvremenu pobedu gostiju podebljao je Šafler drugim golom na meču, u nadoknadi su domaći s penala postigli utešni gol, ali je Osnabrik ostao na jednoj pobedi u susretima sa Nirnbergom, onoj iz davne 2001.

Osnabrik je u osmo kolo ušao sa drugog mesta na tabeli, sad je šesti, dok je Nirnberg posle tek druge pobede u sezoni pobegao iz zone ispadanja i sada na poziciji broj 10.