Izvor: Blic, 19.Mar.2004, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nikolić za fajnal-for

Nikolić za fajnal-for

Goran Nikolić, centar Efes Pilsena (205 cm, 1976) i jedini igrač iz SCG u elitnoj ligi Turske, na pravi način brani ugled naše košarke. Dugogodišnji član FMP Železnika je u sredu uveče u pobedi nad Skiperom (72:70) bio jedan od najboljih u timu iz Istanbula, ostvarivši rekord sezone po broju ubačenih poena - 18.

Statistički podaci svedoče da je Nikolić prevazišao period adaptacije i da će u odlučujućoj fazi top 16 Evrolige biti >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << jedan od ključnih igrača u pohodu ka fajnal-foru. Trenutno, Skiper i Efes dele prvu poziciju u grupi E, dok su Olimpija i Ortez u drugom planu.

- Naizgled igramo u najlakšoj grupi top 16 Evrolige, ali svima je jasno da u završnoj fazi ovog takmičenja nema lakih protivnika. Računica je prosta, ukoliko trijumfujemo na preostale tri utakmice, ponovićemo uspeh kluba od pre tri godine i naći ćemo se na fajnal-foru. Dobijam veću minutažu, samim tim imam i veće samopouzdanje, konačno mogu da budem zadovoljam igrama koje pružam. Imam ugovor na jednu plus jednu sezonu i što se mene tiče, ja sam spreman da produžim saradnju sa Efesom. Ambicije su uvek šampionske i realno imamo najveće šanse za osvajanje domaće titule - kaže Nikolić.

Tim iz Istanbula igru zasniva na jakoj odbrani i po broju primljenih koševa nalaze se u samom vrhu.

- To je glavna filozofija Efesove igre. Glavne uloge u timu imaju Amerikanci Langdon i Grendžer. U Železniku se dugo igra zasnivala na meni i Aškrabiću, i bilo mi je potrebno malo vremena da se u Istanbulu naviknem na promene. Naravno, sa Aškrabićem sam u kontaktu, drago mi je da moj bivši klub ima priliku da se nađe u Evroligi sledeće sezone. Verujem da su sposobni za ulazak u finale ULEB kupa, ipak je Hapoel slabija ekipa od Huventuda. Železnik je najveći favorit i u Superligi, a još mi nije jasno kako su ostali bez Kupa Koraća u Novom Sadu - zaključuje Nikolić. D. J. Bužić

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.