Izvor: Press, 09.Avg.2013, 00:40 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Nikolić:Pobeda za Batu Butorovića
Novosadski crveno-beli večeras su izborili baraž za Ligu Evrope savladavši Bursu u gostima sa 3:0, u revanš meču trećeg kola kvalifikacija.
- I u najavi utakmice rekao sam da nismo bez šansi u Turskoj, a to smo i dokazali velikom i ubedljivom pobedom. Igrali smo drčno i odgovorno tokom svih 90 minuta, uspevši da izdržimo pritisak domaćina na početku drugog poluvremena. Zahvalni smo navijačima koji su nas sjajno bodrili, a aplauze smo zaslužili i od navijača domaćina. Pobedu posvećujemo pokojnom predsedniku Ratku Butoroviću- izjavio je Nikolić.
Jedan od junaka trijumfa bio je Nemanja Radoja, koji je izdržao bitku s Argentincem Pablom Bataljom na sredini terena.
- Zadatak mi je bio da kontrolišem Batalju i srećan sam što sam dobro odradio posao. Ni sami nismo očekivali ovako ubedljivu pobedu, ali smo u nju verovali i zato smo do nje i stigli- istakao je Radoja.
Branislav Trajković je takođe sjajno odigrao meč u Bursi.
- Znali smo da nije sve gotovo i dali smo sve od sebe da obradujemo navijače na stadionu u Bursi i u Novom Sadu. Misim da je ovo najveća pobeda Vojvodine u poslednjih 30 godina i posvećujemo je sadašnjem predsedniku Balši Butoroviću i njegovom pokojnom ocu Ratku - kazao je Trajković.
Strelac trećeg gola Andrija Kaluđerović naveo je da je ogromno zadovoljstvo među igračima posle maestralne predstave u Turskoj.
- Čitav tim odlično je odigrao utakmicu, mislim da ni Realu iz Madrida ne bi bilo lako u Bursi. Imali smo dosta prostora za igru, a srećan sam što sam golom zaključio ovaj susret - poručio je Kaluđerović.
Žreb parova baraža za Ligu Evrope biće održan u petak.
NIKOLIĆ: Pobeda za pokojnog Batu Butorovića!
Izvor: Telegraf.rs, 09.Avg.2013
Trener Novosađana rekao da su njegovi fudbaleri protiv Burse odigrali drčno i odgovorno svih 90 minuta, a uspeh posvetio nedavno preminulom predsedniku kluba







