Nikola Žigić: Možemo da osvojimo Mundijal!

Izvor: Press, 25.Maj.2010, 00:16   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nikola Žigić: Možemo da osvojimo Mundijal!

Centarfor reprezentacije Srbije Nikola Žigić veruje da „orlovi" imaju snage da stignu do završnice Mundijala! Gorostas iz Krivaje je poručio da ko ne veruje u pozitivan rasplet ne treba ni da putuje u Južnu Afriku
- Ko u to ne veruje, ne treba da putuje u Južnu Afriku - doslovce je odgovorio Nikola Žigić na pitanje jednog srpskog novinara sa nemačke televizije da li Srbija može da pobedi na Svetskom prvenstvu.
Visoki napadač >> Pročitaj celu vest na sajtu Press << kaže da su sve utakmice važne, pa i kontrolne protiv Novog Zelanda, Poljske i Kameruna.
- Imamo cilj, jaku grupu igrača, atmosferu, tako da uspeh neće izostati. Očekujem plasman u drugi krug, ali vredi pomenuti da nije mala stvar učestvovati dva puta zaredom na SP. U Južnoj Africi naći će se 32 najbolje reprezentacije, a mi smo među njima - rekao je visoki napadač.
Marko Pantelić kaže da je svestan da svi čekaju veliki duel protiv Nemaca.
- Pobediće onaj koji je lukaviji, kako to obično kažu Nemci. Žao mi je Balaka. Iznad svega sam sportista i ne volim da se radujem tuđoj nesreći. Nikada tako nešto nisam doživljavao kao svoju prednost. Nadam sa da će se oporaviti i biti u nemačkoj postavi, pa da im tada pokažemo da smo bolji - kaže Pantelić.
HISTERIJA ZA „ORLOVIMA"!
Početak priprema srpskih fudbalera za SP izazvao ogromno interesovanje! „Orlove" u Kovilovu dočekalo desetak stranih, 50 srpskih novinara i stotine obožavalaca.

Cela je nacija reprezentacija! Srpski fudbaleri, koji će u narednih mesec i po dana biti u žiži kompletnog domaćeg auditorijuma, okupili su se juče u staroj bazi, hotelu „Prezident" u Kovilovu, kako bi započela pripreme za najvažniji planetarni događaj ovog leta - Svetsko prvenstvo u Južnoj Africi.

Selektor fudbalske reprezentacije Srbije Radomir Antić i njegova 24 izabranika (kapiten Dejan Stanković priključiće se u Austriji) još u prepodnevnim časovima zadužili su opremu sa nacionalnim grbom i izazvali do sada neviđenu histeriju u naselju na periferiji Beograda. Početak priprema naše selekcije propratilo je bar desetak kamera televizija iz svih delova Evrope, 50 domaćih novinara, nekoliko „namontiranih" devojčica, a okupljanje najboljeg što fudbalska Srbija ima u ovom trenutku nije moglo da protekne ni bez lovaca na autograme. Vanredno stanje ispred hotela „Prezident" samo je još jedan dokaz da nacija iskreno veruje da će aktuelna generacija u Južnoj Africi ispisati istoriju...
Poliglota Pantelić
Među prvima, u Kovilovo je stigao defanzivac šampiona Engleske, Čelzija, Branislav Ivanović, a za njim su se pojavili oporavljeni Ivan Obradović (skratio kosu), nerazdvojni tandem Miloš Krasić i Milan Jovanović, a zatim i Nikola Žigić, Neven Subotić, Zdravko Kuzmanović...

Savršeno svesni činjenice da će „sinovi" Radomira Antića biti pod pritiskom novinara i velikog broja znatiželjnika, operativci iz Fudbalskog saveza Srbije pokušali su da izoluju igrače od „gungule", a najveći deo pritiska na svojim leđima izneo je Marko Pantelić. Sada već bivši napadač Ajaksa prvo je završio obavezu prema domaćim novinarima, a zatim je demonstrirao znanje stranih jezika. Dobrih 40 minuta Pantelić je davao intervjue na nemačkom i engleskom uz šaljivu opasku „da Nemce sve zanima", a našao je vremena da pozira obožavaocima na nekoliko fotografija. Kako su ostali reprezentativci bili u hotelu, naoštreni za svoj prvi zajednički obrok, tim menadžer naše selekcije Aleksandar Bošković morao je Panteliću da stavi do znanja da je vreme za ručak. Inače, ubojiti napadač došao je na okupljanje reprezentacije u društvu supruge Tijane.

Vi, lepši, čučnite...
Selektor Radomir Antić izveo je reprezentativce na trening juče u 18 časova, ali je od prvog trenutka u Kovilovu počeo da radi na familijarnoj atmosferi. Nekoliko momenata, dok su brojni fotoreporteri pravili zajedničku sliku „orlova", bilo je dovoljno Radomiru Antiću da pokaže da ima izraziti smisao za humor. Prvo je fotoreportere pitao da li je potrebno da stavi ruke na leđa ili grudi, a onda je ispalio rafal šaljivih dosetki:
- Ajde vi, lepši, čučnite - obratio se Antić ionako dobro raspoloženim reprezentativcima.
Svi reprezentativci Srbije nisu skidali osmeh sa lica, namigivanjem sa javljali starim znancima, dok je Nikola Žigić poskakivao kako bi se video na, nadamo se, istorijskoj fotografiji. Selektor Antić je konverzacijom sa Dankom Lazovićem još više podigao atmosferu:
- Pazite mi na Danka. Treba i on da se vidi - pecnuo je Antić jednog od svojih „sinova".
Ubojiti napadač Zenita koji je sanirao povredu mišića imao je spreman odgovor:
- Tu sam, šefe, ne brinite
Međutim, Antić je na kraju „poentirao":
- Šteta samo što te Spaleti (trener Zenita prim. aut) ne vidi.
Reprezentativci Srbije prošetali su juče u Kovilovu novu opremu. Posebno su bile upečatljive majice sa velikim ocilima na grudima i natpisom „Srbija".

Nastavak na Press...



Povezane vesti

Nikola Žigić: Ko ne veruje u pobedu, ne treba da putuje u Južnu Afriku

Izvor: Svet, 25.Maj.2010

Centarfor reprezentacije Srbije Nikola Žigić veruje da "orlovi" imaju snage da stignu do završnice Mundijala! Čuveni centarfor poručio je da ko ne veruje u pozitivan rasplet ne treba ni da putuje u Južnu Afriku. "Ko u to ne veruje, ne treba da putuje u Južnu Afriku", doslovce je odgovorio Nikola...

Nastavak na Svet...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Press. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Press. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.