Izvor: Blic, 05.Sep.2002, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Niko ne igra pod prisilom

Niko ne igra pod prisilom

INDIJANAPOLIS - Za reprezentaciju Jugoslavije igram zato što u njoj vlada pozitivna, drugarska atmosfera. Da nije tako, ne bih sada bio tu. Nas niko ne primorava da igramo za nacionalni tim. Tu se kao motivacija više ne može postaviti pitanje novca. Pa zar može čovek biti ispunjeniji nego kada vas u Beogradu dočeka sto hiljada ljudi kao što je to slučaj bio posle osvajanja zlatne medalje na EP u Turskoj - kaže Predrag Stojaković, verovatno >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << najbolji košarkaš plavih, koji je sa primetnim inatom, može se čak reći i besom, nemilosrdno punio koš Brazila u meču gde su još uvek aktuelni svetski prvaci demonstrirali svu individualnu, ali i kolektivnu snagu.

Na našu konstataciju da je Jugoslavije tek u završnici druge faze takmičenja počela da liči na sebe, Predrag Stojaković kaže:

- Reprezentacija Jugoslavije iz dana u dan igra sve bolje. Druga je stvar šta ljudi očekuju da vide od nas. Protiv Brazila smo igrali odlično, baš onako kako je potrebno da bismo stigli do medalje. Istina, još ne igramo sa sto odsto mogućnosti, ali porazi od Španije i Portorika stigli su nas zbog njihove fantastične igre. Uostalom, zar ne vidite koliko je iznenađenja na Svetskom prvenstvu u Indijanapolisu. Mnoge ekipe su mnogo ranije odustale od borbe za visok plasman. Verujem da ćemo u samoj završnici šampionata pokazati pravo lice.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.