Izvor: B92, 03.Jul.2014, 16:12 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Nihad Đedović ostaje kod Pešića
Reprezentativac Bosne i Hercegovine Nihad Đedović produžio je ugovor sa novim šampionom Nemačke Bajernom iz Minhena.
Đedović ima 24 godine, u Bajern je došao prošle sezone i prosečno beležio 11,7 poena uz 3,6 skokova i 2,3 asistencije za tim Svetislava Pešića.
Sjajni bek je profesionalnu karijeru počeo u Barseloni, ali nije dobio šansu tokom dve godine, da bi svoj potencijal pokazao u Lotomatici i Albi. Međutim, vrhunac karijere doživeo je upravo u Bajernu, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << čiji je prvi strelac.
"Nakon odlične sezone produženje ugovora za mene uopšte nije bilo upitno. Za mene nije bilo diskusije u kojem klubu ću igrati naredne sezone", rekao je bh. reprezentativac.
Đedović je zbog operacije šake propustio finiš sezone u Nemačkoj, a upitan je i njegov nastup u kvalifikacijama za Evrobasket 2015.
Bajern će i sledeće sezone igrati u Evroligi, a nalazi se u petom jakosnom šeširu sa Crvenom zvezdom.









