Nica lako do bodova u Mecu

Izvor: B92, 23.Jan.2022, 16:09

Fudbaleri Nice slavili su kao gosti u Mecu sa 2:0 (0:0) u utakmici 22. kola Lige 1.

Bila je to 12. pobeda gostiju sa juga Francuske od početka sezone kojom su se učvrstili na trećem mestu na tabeli.

S druge strane, Mecu je ovo bio deseti poraz i ostali su na svega 19 bodova.

U pervom delu meča nije bilo golova, najbolju priliku imao je Amin Gouiri u 39. minutu.

Isti igrač je bio asistent vodećeg gola za Nicu u 59. minutu.

Poslao >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je dubinsku loptu u kazneni prostor, na pravom mestu bio je Kefren Tiram koji je iz neposredne blizine zatresao mrežu domaćina.

U 77. minutu Gouiri je konačno i sam postigao gol, ali je posle intervencije VAR-a gol poništen zbog ofsajda.

Četiri minuta pre kraja, penal za Nicu, Vensan Pažo je skrivio prekršaj, a Gouiri je bio precizan za konačnih 0:2.

U narednom kolu Mec 6. februara ide na gostovanje ekipi Troa, dok će Nica istog dana ugostiti ekipu Klermona.