Nibali blizu osvajanja Đira

Izvor: B92, 23.Maj.2013, 19:32   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nibali blizu osvajanja Đira

Italijanski biciklista Vinčenco Nibali pobedio je na 18. etapi Điro d'Italije i time učvrstio prvu poziciju u generalnom plasmanu.

Biciklista Astane je do prve pobede na ovogodišnjem takmičenju došao na brdskom hronometru, a etapu od 20,6 kilometara prešao je za 44 minuta i 29 sekundi.

Drugi je kroz cilj prošao Španac Samjuel Sančes sa 58 sekundi zaostatka, dok je treći bio domaći takmičar Damjano Karuso, 80 sekundi kasnije od pobednika.

U generalnom >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << plasmanu je Nibali povećao prednost na nešto više od četiri minuta, u odnosu na Australijanca Kadela Evansa i tako se približio ukupnoj pobedi.

Do kraja trke ostale su još tri etape, sledeća će biti brdska, duga 139 kilometara od Ponte di Lenja do Val Martela. S obzirom na to da etapa vozi kroz Dolomite, u kojima je za petak najavljena temperatrua od minus 14, moguće je da će tokom jutra trasa 19. etape biti promenjena.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Điro d’Italija: Nibali sve bliži osvajanju titule

Izvor: Sportal.rs, 23.Maj.2013

Italijanski biciklista Vinćenco Nibali pobedio je u 18. etapi Trke kroz Italiju. Biciklista Astane je do svoje prve pobede na ovogodišnjem Điru došao na brdskom hronometru, a etapu od 20,6 kilometara od Morija do Polse prešao je za 44 minuta i 29 sekundi.

Nastavak na Sportal.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.