Neverovatno šta se dogodilo Mornaru, možda istupe iz ABA lige, ali šta onda?!

Izvor: Sportske.net, 15.Jun.2020, 18:19

Neverovatno šta se dogodilo Mornaru, možda istupe iz ABA lige, ali šta onda?!

Šokantna vest danas je stigla u Bar. Sad su svima u Mornaru pogledi usmereni ka - Ljubljani!

Dok se još nije znalo da li će sezona biti nastavljena, u Mornaru su već uveliko počeli sa formiranjem veoma kvalitetnog tima za sledeću sezonu.

Bili su uvereni da će se naredne sezone takmičiti u Evrokupu, na osnovu rezultata iz prekinute sezone, ali se to izgleda neće dogoditi, osim ako Cedevita Olimpija ne odustane od tog takmičenja.

Da sve bude nepovoljnije >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << po Mornar, oni nisu ni aplicirali za učešće u FIBA Ligi šampiona, pa bi mogli sada da ''izvise'' i za to takmičenje i da se sledeće sezone uopšte ne takmiče u Evropi.

Zbog toga Barani najavljuju i drastičan korak - istupanje iz ABA lige?!

"Odluka je sramotna. Da je bord Evrokupa doneo odluku kao što je to uradila Evroliga, da je poništila sezonu i ostavila sve učesnice iz prošle, ne bismo rekli ni reč. Evidentno je da sportski rezultati ne utiču na odluku ko će igrati u Evrokupu.







Logično je da ćemo preispitati naše učešće u ABA ligi, jer se sada otvoreno postavlja pitanje koja je svrha takmičenja u kojem se ne vrednuju rezultati koji su ostvareni na parketu.





S obzirom na to da smo na parketu obezbedili mesto u Evrokupu, formirali smo tim za pomenuto takmičenje, nismo aplicirali za FIBA takmičenja", rekao je predsednik Mornara Đorđije Pavićević za TV Vijesti.

-

-

Uz podsećanje da je Mornar, uz Partizan i Budućnost bio za nastavak takmičenja u ABA ligi i je formirao ekipu za završnicu prošle i narednu sezonu, Pavićević je danas uputio jasnu poruku Ljubljančanima, od kojih očekuje da povuku jedan 'fer-plej' potez.

"U trenutku prekida na parketu smo izborili mesto u polufinalu plej-ofa, a samim tim i u Evrokup. A sada u to takmičenje ide Cedevita Olimpija, koja to nije zaslužila i koja sa nama ima skor 0-2. Da smo mi kojim slučajem na mestu Cedevita Olimpije, sigurno bismo mesto u Evrokupu ustupili rivalu koji je to zaslužio na parketu, a to je u ovom slučaju Mornar iz Bara", rekao je Pavićević.

Međutim, ako se to ne dogodi i u Mornaru odluče da zaista istupe i iz ABA lige, šta im ostaje da igraju sa tako ambicioznim timom? Samo crnogorsku ligu? Možda ukoliko i braća Pavićević dignu ruke od svega...

Nastavak na Sportske.net...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Sportske.net. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Sportske.net. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.