Izvor: Sportske.net, 23.Nov.2015, 12:29 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Neverica! Bajern, jedan jedini...
Ovo je podatak za istoriju fudbala...
Bikini ili ne, statistika ume da otkrije dominaciju.
A ona je u slučaju Bajerna neverovatna. To da će biti prvaci smo znali pre nego što je i počelo. U ovom trenutku, u finišu jesenjeg dela prvenstva Bavarci imaju osam bodova više od Dortmunda, koji igra sjajno, ali je Bajern gotovo perfektan, sa jednim remijem u 13 mečeva.
Gvardiolin tim je dao 40 golova, primio samo 5.
I tu dolazimo do neverovatnog podatka.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << />
Da je svaki udarac u okvir gola Bajerna završio iza Nojerovih leđa, Bajern bi i dalje bio prvi na tabeli!
Drugim rečima, hipotetička situacija je da nema Nojera na golu, da Bajern igra presing, odnosno da rivali šutiraju kao do sada i da sve lopte koje je golman uhvatio završe u mreži, nemački šampion bi i dalje bio prvi na tabeli!
Sigurno da ni jedan tim u nemačkoj istoriji, ali verovatno ni u ostalim jačim šampionatima nikada nije bio ovako dominantan. Doduše, to malo govori i nemačkoj ligi, odnosno razlici u klasi između Bajerna i ostalih.








