Izvor: RTS, 23.Okt.2021, 16:41

Nestvaran povratak Valensije protiv Majorke

Fudbaleri Valensije i Majorke odigrali su nerešeno 2:2 u meču 10. kola La Lige. Zanimljivo je da je domaćin do 92. minuta gubio sa 0:2, da bi potom postigao dva brza gola i došao do remija.
Malo je reći da se Valensija izvukla u meču sa Majorkom na "Mesalji" u okviru desetog kola španskog prvenstva.

Gosti su u finišu prvog poluvremena dva puta uspeli da zatresu mrežu i steknu komandujuću prednost.
Prvo je pogodio Anhel u 32. minutu, >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << da bi potom u 38. Dijakabi postigao autogol.
Ipak, početkom drugog dela utakmice, kola su krenula nizbrdo po Majorku.
Kang-In je zaradio drugi žuti karton u 55. minutu i ostavio svoju ekipu sa igračem manje.
Međutim, Majorka je dobro i dugo održavala prednost i delovalo je kao da će upisati bitna tri boda na teškom gostovanju.
Do 92. minuta, gosti su vodili sa 2:0, a onda je u nastavku sudijske nadoknade usledio šou domaće ekipe.
Gedeš je u 93. minutu smanjio na 1:2, da bi konačan rezultat postavio Gaja pogotkom u osmom minutu nadoknade.
Ekipa Alavesa savladala je Kadiz u gostima sa 2:0. Oba pogotka postigao je Hoselu. U duelu Elčea i Espanjola nije bilo pobednika (2:2), dok je Atletik Bilbao na svom terenu savladao Viljareal sa 2:1