Nepopravljivi Murinjo ponovo isključen – Romi bod u Rimu

Izvor: B92, 08.Jan.2024, 00:07

Fudbaleri Rome i Atalante odigrali su bez pobednika (1:1) na Olimpiku u meču 19. kola Serije A.

Trener Rimljana Žoze Murinjo zaradio je crveni karton u četvrtom minutu nadoknade zbog prigovora sudiji, što mu je drugi ovakav ispad ove sezone.

Krajem oktobra je zbog istog greha isključen u finišu meča sa Moncom, takođe na "Olimpiku", kada je njegov tim slavio 1:0.

U nedelju uveče preko puta je bilo daleko ozbiljniji rival.

Atalanta >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je i prva povela, Kopmajners je postigao lep gol posle još lepše asistencije Mirančuka, da bi Dibala poravnao iz penala takođe u prvom poluvremenu - nakon što je VAR intervenisao zbog bolje procene sporne situacije.

Meč je lako mogao da ode na "obe strane" kada je rezultat u pitanju.

U prvom poluvremenu viđeno je nekoliko šansi, u drugom manje ali je i u tom intervalu rezultat lako mogao da se promeni. Na jednoj strani promašivali su Lukaku i Dibala, na drugoj Ederson.

Pokušao je i Pelegrini ranije iz slobodnog udarca za "Vučicu" međutim odlični golman tima iz Bergama Karneski bio je i tada na visini zadatka.

Čuvar mreže gostiju ocenjen je i najvišom ocenom od svih aktera za prikazano večeras.