Nenad Krstić lovac na Jelene

Izvor: Sportski Žurnal, 07.Mar.2011, 10:43   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nenad Krstić lovac na Jelene

Kelti su u finišu ulovili Jelene u Milvokiju – 89:83. Kevin Garnet je pogodio preloman šut (86:82), potom je blokirao šut Mba Mutea. Pol Pirs je posle prodora uz faul stavio tačku na dobro izdanje Seltiksa u Viskonsinu.
Nenad Krstić, startni centar Bostona, brojao je do 17 (8-7, 4-3) uz tri skoka i rampu za 29 minuta. Kapiten >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << reprezentacije Srbije je u prvoj deonici stigao do kote 12 (osam uzastopnih poena za 14:20), potom je u trećoj dodao pet. Džef Grin je sa Krstićem došao iz Oklahome pre desetak dana, ubacio je 11 poena.
Debitovao je za Kelte Aleksandar Pavlović. Pogodio  je trojku početkom četvrtog perioda (1-0, 2-1) uz dve ukradene lopte za 12 minuta.
Argentinac Karlos Delfino, bek/krilo Milvokija, ubacio je dalekometni hitac za izjednačenje 82:82, zatim su gosti završili meč serijom 7-1. Jelenima su mnogo nedostajali povređeni Endrju Bogut, Ersan Iljasova i Dru Guden.
Van stroja kod Seltiksa su Šakil O`Nil (proslavio tokom vikenda 39. rođendan), Džermejn O`Nil, Delonte Vest, Glen Dejvis i Von Vejfer.
Zek Rendolf je poentirao iz ugla u završnoj sekundi preko centra Brendana Hejvuda (zabeležio šest blokada – učinak sezone) za neočekivan trijumf Memfisa u Dalasu – 104:103. Prethodno je Dirk Novicki osigurao minimalnu prednost favoritu iz Teksasa.
Grizliji su dominirali u trećoj deonici (41:23), postigli su više poena u tom periodu nego u prvom poluvremenu. Nadoknadili su deficit 33:51, prekinuli niz od osam uspeha Mevsa. Rendolf je brojao do 27. Tim iz Tenesija je treći put u sezoni savladao Dalas kao nikada ranije (pre ove sezone doživeli devet uzastopnih poraza).
Predrag Stojaković, starter domaćina, nije se upisao u strelce (3-0, 1-0) uz dva skoka, asistenciju i ukradenu loptu za 13 minuta.
Meveriksi su u poslednjih 20 utakmica ostvarili skor 18-2. Oba poraza su doživeli posle preciznih šuteva u završnim sekundama.
Džejson Kid se probio do trećeg mesta večne liste po broju ukradenih lopti (2.447)., nadmašio je Gerija Pejtona (2.445). Prvi je Džon Stokton (3.265), drugi legendarni Majkl Džordan (2.514).
• Filadelfija je posle produžetka slomila otpor Ratnika iz Oklenda – 125:117. Andre Igudala, bek/krilo Siksersa, zabeležio je treći tripl-dabl u sezoni, sedmi karijere: 15 poena, 11 skokova, 10 asistencija. Tadejus Jang i ruki Evan Tarner (drugi pik) došli su do kote 20.
Monta Elis je brojao za Voriorse do 18 u četvrtoj deonici (14 uzastopnih u poslednjih pet minuta), pogodio je trojku za dodatni period (106:106). Gosti su nadoknadili deficit od 18 poena (36:54).
Vladimir Radmanović, rezervist Golden Stejta, postigao je dva poena (2-1, 1-0) uz isto toliko skokova i blokadu, šest ličnih grešaka za 28 minuta.
• Grmljavina je posle dodatnog perioda zaustavila Sanse iz Arizone – 122:118. Vins Karter je postigao trojku (ukupno 12-6) za produžetak (109:109), ali promašio je dva od tri slobodna bacanja, 17 sekundi pre kraja (116:117). Karter je uzalud brojao do 29.
Stiv Neš nije pogodio „bombu“ za izjednačenje (116:119), ali stigao je do šestog mesta večne liste po broju asistencija (9.069). Bolji su samo Džon Stokton (15.806), Džejson Kid (11.438), Mark Džekson (10.334), Medžik Džonson (10.141) i Oskar Robertson (9.887), a sedmi je Ajzea Tomas (9.061)...
Rasel Vestbruk je za Tander zabeležio 32 poena, 11 asistencija, Džejms Harden izjednačio lični rekord – 26. Kevin Duren, najbolji igrač domaćina, došao je do kote 18 uz očajan šut (14-3).
Povređena su novi članovi Oklahome Kendrik Perkins i Nejt Robinson (došli iz Bostona u trejdu za Nenada Krstića i Džefa Grina).
Rezultati, detaljna statistika:
Detroit – Vašington 113:102
Filadelfija – Golden Stejt 125:117 (pro)
Atlanta – Njujork 79:92
Klivlend – Nju Orleans 81:96
Oklahoma Siti – Feniks 122:118 (pro)
Dalas – Memfis 103:104
Milvoki – Boston 83:89

Nastavak na Sportski Žurnal...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Sportski Žurnal. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Sportski Žurnal. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.