Izvor: Blic, 17.Sep.2005, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Nemice na kolena!
Nemice na kolena!
Smeč za imidž. Odbojkašice Srbije i Crne Gore će na Evropskom prvenstvu u Zagrebu (17-25. septembar) pokušati da naprave podvig i kao favoriti iz senke umešaju se u borbu za medalju. Plave danas (20.30) na tarafleksu Hale sportova startuju protiv Nemačke, a izabranice selektora Zorana Terzića nalaze se u grupi sa selekcijama Azerbejdžana, Poljske, Hrvatske i Rumunije.
- Ne osećamo pritisak saveza ili javnosti, medalja je planirana tek za naredno >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Evropsko prvenstvo, ali ako nam se ukaže prilika da uradimo nešto više u Zagrebu, sigurno je nećemo propustiti. Pobeda na startu šampionata protiv Nemačke ulila bi nam neophodno samopouzdanje, a želimo da počnemo da radimo i na imidžu reprezentacije. Glavni favorit na šampionatu je Italija, ali i ostale reprezentacije ne treba potcenjivati - rekao je selektor Zoran Terzić.
Kapiten plavih Vesna Đurišić-Čitaković optimista je pred prvi duel na prvenstvu.
- Ne plašimo se što ćemo igrati u Zagrebu, mi smo normalne devojke koje ne traže đavola tamo gde ne treba. Želimo da popravimo sliku od pre dve godine, sa prošlog EP. Sada nas sigurno niko neće pobediti sa 3:0 u setovima. Ukoliko budemo igrali onako kako mi to znamo, verujem da možemo da dođemo do pobede - objasnila je Vesna. V. N.







