Nemačka: Pobede Bajerna i Bajera

Izvor: B92, 09.Nov.2002, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Bajerna pobedili su u Minhenu u derbi utakmici 12. kola Bundeslige Borusiju iz Dortmunda sa 2:1. Dortmund je poveo već u sedmom minutu susreta, kada je posle šuta Brazilca Marsija Amorosa sa ivice šesnaesterca lopta na putu ka golu zakačila češkog internacionalca Jana Kolera i prevarila golmana Bajerna Olivera Kana. Četiri minuta pre kraja poluvremena nemački reprezentativac Torsten Frings je posle drugog žutog kartona isključen, a gosti su meč nastavili sa 10 >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << igrača.

U nastavku susreta Bajern je iskoristio brojčanu prednost i uspeo da preokrene rezultat. Najpre su Bavarci u 62. minutu lepim golom Paragvajca Roke Santa Kruza izjednačili, a zatim je četiri minuta kasnije Peruanac Klaudio Pizaro postigao pobedonosni pogodak za Bajern i postavio konačan rezultat utakmice. Posle gola Pizara golman Borusije Jens Leman "oštro" je protestvovao kod sudije tvrdeći da je gol postignut iz ofsajda, zbog čega je i on morao da napusti teren pre vremena posle drugog žutog kartona. Lemanovo mesto medju stativama zauzeo je napadač Jan Koler. Posle današnje pobede Bajern je zadržao lidersku poziciju na tabeli, uvećavši svoje vodjstvo nad Dortmundom na pet bodova.

U ostalim utakmicama ekipe Volfsburga, Štutgarta i Hamburga slavile su kao domaćini, dok su Bajer Leverkuzen, Nirnberg i Hanover zabeležili pobede kao gosti. Štutgart je na svom terenu pobedio Bohum sa 3:2, a sva tri gola za domaći tim postigao je rumunski internacionalac Joan Ganea. Leverkuzen je golom Bernda Šnajdera u 90. minutu iz penala pobedio Šalke sa 1:0, a istim rezultatom Hanover je slavio protiv Kajzerslauterna i Nirnberg protiv Arminije. Volfsburg je na svom stadionu, golovima Milena Petkova u 28. minutu, Robsona Pontea u 62. i Štefana Efenberga u 84. minutu, pobedio Verder sa 3:1. Jedini pogodak za goste postigao je Johan Miku u 70. minutu.

Evo i svih rezultata i strelaca:

Bajern Minhen - Borusija (D) 2:1
(Santa Kruz 62, Pizaro 66 - Amoroso 7)
Volfsburg - Verder 3:1
(Petrov 28, Ponte 66, Efenberg 84 - Miku 70)

Štutgart - Bohum 3:2
(Ganea 73, 86p, 90 - Kristijansen 68, Šincelorc 84)

3. Štutgart 12 5 5 2 20 14 20
4. Minhen 1860 12 6 2 4 18 14 20