Izvor: MozzartSport.com, 04.Dec.2021, 00:01

Nema Mitrovog gola, nema ni pobede, ali je Fulam odbranio prvo mesto (VIDEO)

Bornmut vodio na Krejven Kotidžu od 46. minuta, ali je domaćin imao veliku nadmoć i brojne prilike, pa je uspeo da stigne i do boda - 1:1

Aleksandar Mitrović još uvek nema ozbiljnog konkurenta u borbi za prvo mesto liste strelaca engleskog Čempionšipa, ali najbolji srpski napadač je vezao 270 minuta bez postignutog gola, s tim da u meču Derbijem nije ni bio u protokolu, a sve to se poklopilo sa tri uzastopna remija njegovog Fulama. Jasno je da ekipa Marka Silve >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << napadački u ogromnoj meri zavisi od najboljeg golgetera lige, ali joj je večeras pre svega nedostajalo sreće u brojnim situacijama, pa je stoga morala da se zadovolji sa samo jednim postignutim golom - 1:1 (0:0).

Samom Mitroviću fortuna večeras nije bila saveznik. Imao je četiri vrlo dobre prilike, ali nije uspeo da ih pretvori u pogodak. U finišu prvom poluvremenu, nakon soloakcije, koju je sam kreirao, odlučio se na udarac, ali je on izblokiran u poslednjem trenutku. U 61. minutu je odlično gađaop glavom, ali je lopta prešla preko prečke, a na sličan način je probao i 16 minuta kasnije, kada je Mark Travers odlično reagovao. Na kraju, glavom je pokušao i u 82. minutu, ali je Travers ponovo bio na mestu.

Fulam ima razloga da bude zadovoljan, s obzirom da je izjednačio u 84. minutu preko štopera Abdul Nasira Adarabioja i sačuvao prvo mesto, ali ekipa koja na jednoj utakmici pošalje 24 udarca ka golu protivnika i samo jednom zatrese protivničku mrežu, sigurno je svesna da je mogla mnogo više da izvuče iz takvih okolnosti.

Ipak, ekipa Marka Silve je sebi dozvolila ono što nikako nije smela, a to je da primi gol praktično sa centra na početku drugog poluvremena. Dominik Solanke je lukavo umakao svojim čuvarima, tačnije uspavanom Denisu Odoiju, a onda mu je perfektno dodavanje u prostor poslao Filip Biling. Usledila je sjajna reakcija odličnog napadača, koji je iz drugog kontakta zakucao loptu pod prečku domaćeg gola. Solanke se ovim pogotkom probio na drugo mesto liste strelaca, ali je Mitrović još uvek na pet golova udaljenosti.

Domaćin je tražio i tražio način kako da pronađe pukotinu ka mreži Marka Traversa, a onda je pravi trenutak u 84. minutu predosetio Tom Kerni i poslao perfektan centaršut na gavu Adarabijoab i spasa za razbranjenog Traversa ovoga puta nije bilo.

Zanimljivo, obe ekipe sa vrha već duži vremenski period ne znaju za pobedu. Oba tima su vezala po tri remija, s tim da je Bornmut prethodno poražen od Derbija, pa za prvenstveno slavlje ne zna još od 6. novembra. Takvoj formi prva dva tima najviše se raduje Kvins Park Rendžers, koji ukoliko uspe da veže i četvrto slavlje u prvenstvu, može da priđe na pet bodova zaostatka drugoplasiranom sastavu Skota Parkera.

ENGLESKA 2 – 21. KOLO