Izvor: Mondo, 02.Sep.2018, 23:08   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Zeleno-beli još jednom slavili u gradskom derbiju protiv Sevilje.

Dugo su navijači Betisa mogli samo da maštaju o pobedi u gradskom derbiju sa Seviljom. Čak pet godina trajao je "post" fudbalera u zeleno-belim dresovima, ali došlo je neko novo vreme.

U 2018. godini, Betis je dva puta slavio i jednom je bilo nerešeno.

Ove nedelje u 3. kolu Primere, na "Viljamarinu" ponovo su se radovali domaći navijači: >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << Betis - Sevilja 1:0.

Strelac jedinog pogotka bio je 37-godišnji veteran Hoakin u 80. minutu, samo pet minuta po ulasku u igru. Sjajno je reagovao glavom na prelep centaršut Mandija.

Prethodno su gosti ostali sa igračem manje, pošto je u 66. minutu isključen Mesa zbog drugog žutog kartona. Dobio ga je za simuliranje, možda i prestrogo, ali nije mu to bio prvi put da izaziva sudiju...

Domaći su mogli i ranije do pogotka, međutim, VAR je poništio gol u 39. minutu zbog ofsajda.