Izvor: Blic, 23.Maj.2005, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ne trebaju nam umišljene zvezde
Ne trebaju nam umišljene zvezde
Operacijom kolena Miloša Vujanića, košarkaška reprezentacija Srbije i Crne Gore se tri i po meseca pre početka Evropskog prvenstva u Beogradu neplanirano našla u problemima. Izostanak prvog plejmejkera plavih, otvara pitanje njegove zamene, a kao organizatori igre na predstojećem šampionatu pominju se Jarić, Avdalović, Popović, Lukovski...
Marko Jarić, igrač Los Anđeles Klipersa, interesantno je dao viđenje mogućeg sastava >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << reprezentacije SCG u Beogradu.
- Ne treba zvati umišljene zvezde, jer oni samo kvare atmosferu. Svi smo mi nekakve zvezde u našim klubovima, ali moramo da budemo spremni da u reprezentaciji igramo od pet do 40 minuta. Moje je mišljenje da igrači koji su umislili da su, ne znam ni ja kakvi talenti i da, pošto su došli u NBA ligu moraju da igraju minimum 30 minuta u reprezentaciji, više ne treba zvati u nacionalni tim - bez dlake na jeziku će Jarić.
Prema njegovim rečima, takvi igrači samo kvare fenomenalnu atmosferu koju smo imali do Svetskog prvenstva 2002. godine.
- Reprezentaciji su potrebni samo oni koji su spremni da se žrtvuju i daju sve od sebe za dobrobit državnog tima. Treba da se pomirimo sa činjenicom da nismo favoriti na Evropskom prvenstvu, čak i ako budemo igrali u najjačem sastavu. Evropska i svetska prvenstva postala su veoma jaka takmičenja. U Atini su svi favoriti sa papira - mi, Amerikanci, Španci - završili učešće, blago rečeno, tragično - rekao je Jarić.
Jarić i centar LA Klipersa Željko Rebrača, najverovatnije će i u narednim sezonama igrati za klub iz Los Anđelesa, jer uprava želi da ih zadrži i nudi im nove ugovore.











