Ne pomaže ni devet minuta nadoknade! Čudo u Strazburu, prvi poraz Parižana (VIDEO)

Izvor: MozzartSport.com, 02.Dec.2017, 20:06   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Klub iz regije Alzas napravio iznenađenje kola

Ni Bajern, ni Marsej, ni Lion, ni Monako, već Strazbur! Ponos čuvene regije Alzas srušio je na svom terenu Pari Sen Žermen (2:1) i naneo Svecima prvi poraz u sezoni.

A prethodni poraz u Ligi 1 Parižani su doživeli još 30. aprila u duelu sa Nicom. I večeras su Sveci bili bolja ekipa od rivala, konstantno su napadali, ali mora se reći da je Strazbur odigrao pametno i hrabro.

Pogodak vredan velika tri boda >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << za domaće postigao je Stefan Baoken snažnim udarcem pod prečku posle odličnog kontranapada po desnoj strani.

Parižani nije pomoglo ni gigantskih devet minuta sudijske nadoknade, a ovakva odluka sudije izazvala je salvu zvižduka domaćih navijača. Jeste da je Strazbur morao u drugom poluvremenu da zameni povređenog golmana Kamaru, a ušao je Ukiđa.

Domaćin je praktično prvi pravi napad pretvorio u gol. Igrao se 13. minut, kada je Dimitri Lijenar dobro izveo slobodan udarac i pronašao Nuna da Kostu koji je glavom sa penaltika poslao projektil u mrežu.

Nadu Parižanima ulio je Kilijan Mbape pogotokom tri minuta pre kraja utakmice. U drugom poluvremenu pritiskali su Sveci, Ukinđe je skinuo zicer Kavaniju duboko u nadoknadi vremena, a kada je sudija konačno odsvirao kraj, slavlje na stadionu moglo je da počne.

FRANCUSKA 1 - 16. KOLO