Ne pomaže ni Šterbik, Francuzi se osvetili Španiji

Izvor: Mondo, 19.Jan.2019, 21:01   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Glavna" runda rukometnog prvenstva Sveta počela derbi utakmicom Francuska - Španija, u kojoj je aktuelni šampion vodio svih 60 minuta. Nemci i Danci sigurni.

Duel aktuelnog evropskog i svetskog šampiona pripao je najboljoj selekciji planete.

U reprizi prošlogodišnjeg polufinala EP, rukometaši Francuske u prvom meču "glavne" runde prvenstva Svetskog prvenstva savladali su Španiju 33:30 (17:15), te im se tako na pravi način revanširali za poraz u Hrvatskoj >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << (23:27).

Branilac trofeja vodio je od početka meča u Kelnu, konstantno po 2-3 gola razlike, ali je perfektni Feran Sole sa devet golova iz isto toliko pokušaja (3/3 sedmerci) održavao "furiju" u igri u prvih 30 minuta. Ludovik Fabregas bio je nepogrešiv na drugoj strani (5/5).

Ipak, u 25. minutu Francuzi su serijom 4:0 prvi put stigli do prednosti od pet golova, 17:12.

Tada je pravovremeno Đordi Ribera zatražio tajm-aut, Arpad Šterbik, koji je praktično iz aviona "uskočio" u sastav Španije, nakon predaha vezao je par uspešnih intervencija i Španci su sa igračem više uzvratili i pred kraj poluvremena smanjili zaostatak na 17:15.

Nikola Karabatić upisao je 300. nastup u dresu Francuske.

Sole je u istom ritmu nastavio i u drugom poluvremenu, te Špancima donio prvo izjednačenje u 34. minutu, 18:18.

Ipak, kratko je trajao egal.

Francuzi su novom serijom 4:0, sa dva gola iz kontranapada, opet napravili solidnu zalihu i otišli na "plus četiri", 22:18.

Bili su to prelomni trenuci susreta, nakon kojih "furija" nije uspela ponovo da se vrati.

Uspeli su Francuzi zadržati prednost i na kraju trijumfovati 33:30.

Sole je meč završio sa 11 golova, uz samo jedan promašaj, i to sa sedam metara, te je proglašen za najboljeg igrača susreta.

Ipak, slaba je to uteha za njegovu reprezentaciju, koja će priliku za popravni imati u ponedeljak protiv poslednjeplasiranog Brazila, dok Francuzi već u nedelju igraju protiv Islanda (20.30).

Šterbik je susret završio sa 10 odbrana, dok su u pobedničkom sastavu najefikasniji bili Fabregas.i Dika Mem, koji su postigli po šest golova.

U drugom današnjem meču, u istom terminu, vicešampion Evrope Švedska protiv Tunisa bez većih problema upisala je novu pobedu i zadržala maksimalan učinak.

"Vikinzi" su već nakon prvih 30 minuta imali solidnih pet golova prednosti, pa su u nastavku dodatno podigli nivo igre i rutinski odradili posao, za ubedljiv trijumf 35:23.

Večernji dueli, u kojima su nastupili domaćini SP, doneli su očekivane trijumfe Nemačke i Danske.

Islanđani nisu uspeli da namuče "pancere", koji su pred svojim navijačima u Kelnu slavili rezultatom 24:19.

Štefen Fet je sa šest pogodaka bio najbolje raspoložen u pobedničkom taboru, a identičan broj golova u protivničkom sastavu je postigao Arnor Gunarson.

U drugom meču. u grupi II, Danska je bila bolja od Mađarske 25:22, čime je zadržala stroprocentan učinak. Mikel Hansen predvodio je Dance sa sedam golova, a Zoltan Sita se na drugoj strani pet puta upisao u strijelce.

U nedelju su na programu preostala dva meča prvog kola druge faze.

Brazil i Hrvatska odmeriće snage od 18 časova u Kelnu, dok od 20.30 u Herningu igraju Norveška i Egipat.