Nastavlja se seča favorita – senzacija Bugara, ispali još Galata i Volfsburg

Izvor: B92, 01.Okt.2020, 22:44

Najveće iznenađenje u plej-ofu Lige Evrope priredio je sofijski CSKA.

Potpuno neočekivano, Bugari su pobedili Bazel na gostovanju 3:1 i eliminisali tim projektovan za prvi šešir na žrebu.

I to posle preokreta, nakon što je Bazel poveo u 54. minutu golom Artura iz penala.

Sve do poslednjih 20 minuta ništa nije nagoveštavalo da će CSKA preokrenuti, a onda je na scenu stupio Tijago Rodriges.

Portugalac je postigao dva gola u 72. i 88, a tačku >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << na senzaciju stavio Ahmed Ahmedov u sedmom minutu sudijske nadoknade.

Grupe Lige Evrope neće videti još jedan favorit – Galatasaraj.

Lako je turski tim "pao" na Ajbroks parku od Rendžersa 2:1.

Tim Stivena Džerarda slavio golovima Skota Arfielda i Džejmsa Tavernijea, a gosti iz Istanbula su na kraju uspeli samo da smanje rezultat.

I to nije sve, pošto je ispao i Volfsburg u duelu sa AEK-om u Atini.

Junak Atinjana bio je iranski napadač Karim Ansarifard golom u 95. minutu!

Prethodno je Andre Simoeš najavio preokret pola sata pre kraja, iako je goste u vođstvo doveo Admir Mehmedi.