Izvor: RTS, 16.Avg.2015, 11:52 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Nastasić šest meseci van terena
Matija Nastasić posle operacije Ahilove tetive pauziraće šest meseci. Košarkaši Partizana u ponedeljak počinju pripreme za novu sezonu. Belinda Benčić bolja od Serene Vilijams. Mari protiv Đokovića u finalu Montreala. Kole odredio sastav za EP, otpali Ertel i Žaite.
19.00 - Selektor košarkaške reprezentacije Francuske Vensan Kole objavio je konačan sastav tima za učešće na prvenstvu >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Evrope, a sa spiska su otpali Tomas Ertel i Mamadu Žaite. Na Koleovom spisku su sledećih 12 igrača: Aleksis Ažinsa (Nju Orleans), Nikola Batum (Portland), Nando de Kolo (CSKA), Boris Dijao (San Antonio), Antoan Dio (Strazbur), Evan Furnije (Orlando), Mikael Želabal (Limož), Rudi Gobert (Juta), Čarls Kaudi (Le Man), Žofri Lovernj (Denver), Toni Parker (San Antonio) i Floran Pjetrus (Nansi).
Na prvenstvu 5. do 20. septembra koje zajednički organizuju Francuska, Hrvatska, Letonija i Nemačka, branilac titule, selekcija "trikolora", igraće u A grupi sa Rusijom, Bosnom i Hercegovinom, Finskom, Poljskom i Izraelom.
U dve pripremne utakmice protiv Srbije Francuska je 7. avgusta slavila u Nansiju (78:65), a poražena je 12. avgusta u Beogradu (73:63).
18.30 - Atletičar sa Jamajke Kemar Bejli-Kol povukao se sa predstojećeg Svetskog prvenstva u Pekingu, saopštili su izvori bliski njegovom okruženju.
Bejli-Kol, treći u selekciji Jamajke za Svetsko prvenstvo u atletici, pretrčao je 100 metara za 9,92 sekundi ove sezone. Odustao je od takmičenja zbog istegnuća mišića zadnjeg dela butine.
Umesto njega u Peking će najverovatnije ići Nesta Karter, koji je izabran za sada za štafetu na 4x100 metara.
Bejli-Kol (23) predstavlja veliku nadu atletike na Jamajci.
Svetsko prvenstvo u atletici biće održano od 22. do 30. avgusta u Pekingu.
18.00 - Selektor košarkaške reprezentacije Hrvatske Velimir Perasović izjavio je da njegova ekipa ima još dosta prostora za napredak i pored ubedljive pobede protiv Nemačke.
Hrvatska je u Bremenu pobedila Nemačku sa 80:63 u pripremnoj utakmici za Evropsko prvenstvo.
Možemo biti zadovoljni s dobrim delom utakmice. Još nije to, bez obzira na rezultat, nešto što bi trebalo da nas baca u euforiju. Zahvaljujući zoni u drugoj četvrtini zaustavili smo veliki deo odbrambenih propusta koje smo imali u prvoj. To nam je vratilo prednost koju smo kasnije održavali. Ne možemo da očekujemo da nam te alternativne obrane donose rezultat, moramo da poradimo više na individualnoj odbrani, jer ona donosi rezultat, rekao je Perasović.
Za razliku od utakmice protiv istog protivnika u petak u Zagrebu, kada je Hrvatska za 40 minuta postigla 64 poena, u Bremenu je napadačka igra bila mnogo bolja.
Napadački smo odigrali puno bolje nego u Zagrebu, ali to su još pripremene utakmice i Nemci su van ritma. Možemo biti zadovoljni čvrstinom koju smo pokazali, a u ovom trenutku jedino zabrinjava povreda Olivera Lafajeta, naveo je Perasović.
17.40 - Fudbaler Borusije iz Dortmunda Marko Rojs rekao je da je njegova ekipa od prvog do poslednjeg minuta odigrala sjajan meč protiv Borusije iz Menhengladbaha i na kraju zasluženo slavila.
Bio je to pravi test izdržljivosti, koji smo savladali veoma dobro. Želeli smo da dobro počnemo sezonu, a za protivnika smo imali veoma jak tim. Borusija iz Menhengladbaha je bila najbolji tim u drugom delu prošle sezone, ali smo ih pritisli od samog početka utakmice i terali ih da prave greške. Ono što je najvažnije - iskoristili smo svoje šanse, rekao je Rojs za sajt kluba.
Fudbaleri Borusije iz Dortmunda pobedili su juče Borusiju iz Menhengladbaha sa 4:0 u prvom kolu Bundeslige.
Bila je to sjajna utakmica od prvog do poslednjeg minuta. Zasluženo smo pobedili, dodao je Rojs, koji je bio strelac prvog gola na utakmici.
Borusija u narednom drugom kolu Bundeslige gostuje ekipi Ingolštata.
17.10 - Košarkaši Partizana pripreme za novu sezonu počeće u ponedeljak u hali Pionir, saopštili su crno-beli.
Partizan će, kao i svakog leta, pripreme obaviti u Beogradu. Od 18. do 20. septembra učestvovaće na turniru u Bratislavi gde će mu rivali biti solunski PAOK, zagrebačka Cibona i domaći Inter.
Nakon toga odigraće revijalnu utakmicu sa Panatinaikosom u Atini, dok će 25. septembra biti gosti na turniru u Nantu, koji organizuje Toni Parker.
Nije poznato u kom sastavu će tim iz Humske igrati ove godine. Klub su napustili kapiten Dragan Milosavljević, Milan Mačvan, Aleksandar Pavlović, Nikola Milutinov, Boris Dalo, Andreja Milutnović i Nemanja Bezbradica.
Trener Duško Vujošević za sada može da računa na Milenka Tepića, Eda Murića, Vanju Marinkovića, Mihajla Andrića, Miloša Glišića, Božu Đumića, Petra Aranitovića, Janisa Kuzeloglua, Ivana Bojanica i Miloša Koprivicu.
14.45 - Kapiten fudbalske reprezentacije Gruzije Jaba Kankava potpisao je trogodišnji ugovor sa Remsom, saopštio je francuski klub.
Kankava u Rems prelazi iz ukrajinskog Dnjipra, koji je prošle sezone predvodio do finala Lige Evrope.
Za reprezentaciju Gruzije odigrao je 52 utakmice i postigao šest golova. Ovaj 29-godišnji fudbaler sredine terena priliku da debituje za novi tim imaće sledeće nedelje kada Rems gostuje Nantu.
13.30 - Fudbaler Borusije Dortmund Marko Rojs izjavio je da nije iznenađen zbog dobre partije tima na startu sezone.
Rojs je bio strelac prvog kola za Dortmund, koji je u subotu deklasirao Borusiju iz Menhengladbaha sa 4:0 u prvom kolu Bundeslige.
Nisam iznenađen zbog rezultata. Ovo je bio naš prvi veliki test i znali smo da Gladbah može da predstavlja ozbiljnu pretnju. Igraju u Ligi šampiona, bili su najbolji tim u drugoj polovini prošle sezone, ali smo uspeli da odigramo dobar presing po celom terenu, rekao je Rojs.
On je istakao da se nije mnogo toga promenilo u timu od odlaska trenera Jirgena Klopa sa klupe "milionera".
Bili smo mirni u napadu, odigravali smo prave lopte u pravo vreme. Išli smo napred i napadali, čak i posle vođstva, dodao je 26-godišnji Rojs.
11.00 - Italijanski fudbalski klub Palermo zainteresovan je da dovede bivšeg reprezentativca te zemlje Alberta Đilardina. Đilaridno je drugi deo prošle sezone proveo na pozajmici u Fiorentini i na 14 utakmica postigao četiri gola.
Prelazni rok je otvoren. I dalje tražimo napadača, videćemo da li je on pravi izbor, rekao je trener Palerma Đuzepe Jakini.
Iskusni 33-godišnji napadač tokom karijere igrao je za Pjaćencu, Veronu, Parmu, Milan, Đenovu, Bolonju i Gvagnžu. Za reprezentaciji Italije zebeležio je 57 nastupa, uz 19 postignutih golova i bio član nacionalnog tima "azura" koji je 2006. osvojio titulu prvaka sveta.
09.40 - Fudbalski reprezentativac Srbije i defanzivac Šalkea Matija Nastasić pauziraće šest meseci zbog povrede Ahilove tetive.
Nastasić se povredio u subotu, u 17. minutu utakmice protiv Verdera, koji je njegov tim dobio rezultatom 3:0 i odmah posle meča operisan.
Nastasić je u Šalke došao iz Mančester Sitija, a prethodno je nastupao za Fiorentinu i Partizan. Za reprezentaciju Srbije odigrao je 19 utakmica.
07.30 - Osamnaestogodišnja Belinda Benčić iz Švajcarske šokirila je jutros teniski svet pošto je savladala Amerikanku Serenu Vilijams sa 3:6, 7:5, 6:4 i tako se plasirala u završni meč turnira u Torontu koji se igra za nagradni fond od 2,51 miliona dolara.
Protivnica švajcarskoj teniserki u finalu biće Rumunka Simona Halep koja je prethodno pobedila Saru Erani iz Italije sa 6:4, 6:4.
07.00 - Britanac Endi Marej plasirao se u finale turnira iz Masters serije 1000 u Montrealu pošto je jutros savladao japanskog tenisera Keija Nišikorija sa 6:3, 6:0.
Marej će se tako u finalu sastati sa najboljim teniserom današnjice Novakom Đokovićem koji je prethodno pobedio Francuza Žeremina Šarija sa 6:4, 6:4.
Đilardino se vraća u Italiju za stalno?
Izvor: Sportske.net, 16.Avg.2015
Italijanski mediji prenose da je iskusni napadač u ozbiljnim pregovorima sa Palermom...Sastanak predstavnika jedinog sicilijanskog prvoligaša i Đilardinovih zastupnika zakazan je za sutra...Palermo je zagrizao za bivšeg italijanskog reprezentativca, u njemu vidi rešenje za upražnjenu poziciju golgetera...





