Izvor: MozzartSport.com, 13.Jun.2020, 19:57

Napredak slavio posle 188 dana

Mladost pala na stadionu Mladosti - 1:0

Kraj crne serije za Napredak! Više od šest meseci je trajala, doduše produžila je i korona za ona dva meseca pauze. Ali, prvi put još od 8. decembra Kruševljani su upisali pobedu u Superligi.

Na stadionu Mladosti pala je lučanska Mladost. Crni niz Čarapana prekinuo je Milan Spremo, koji je u 26. minutu našao put do mreže gostiju. Bilo je to dovoljno za pobedu – 1:0.

A, ko je mogao i da pomisli da će >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << post toliko trajati i to posle dve vezane pobede u decembru, nad Partizanom u Humskoj i nad Mačvom u Kruševcu. Tada je kraj jesenjeg dela presekao Napredak kad je bio u naletu i kao da se potpuno ohladio do početka proleća.

Nikako nije crveno-belima ovog proleća, tri remija i pet poraza bio je im bilans do danas i trijumfa nad Lučancima. Malo je, istina, nedostajalo da se agonija produži. Mladost je imala u drugom poluvremenu dve kapitalne šanse. Kod jedne je lopta završila na stativi, a kod druge, u 91. minutu, Nigerijac Amos je sa peterca pogodio rivala u nogu.

Što se gostiju tiče, poraz im neće preteško pasti. Ispod devetog mesta na tabeli ionako ne mogu...