Napoliju oduzeta dva boda

Izvor: B92, 18.Dec.2012, 12:59   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Napoliju oduzeta dva boda

Disciplinska komisija Serije A oduzela je Napoliju dva boda zbog nameštanja utakmica pre tri godine, nakon priznanja bivšeg golmana tog kluba Matea Đanela.

Đanelo je Komisiji priznao da je utakmica između Sampdorije i Napolija, odigrana 16. maja 2010. godine, bila nameštena. Sampdorija je u toj utakmici slavila sa 1:0.

Napoli je ovim oduzimanjem bodova sa treće pozicije u ligi pao za dva mesta, sada zauzima peto sa 31 bodom, a klub će morati da plati i kaznu od 70.000 >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << evra.

Disciplinska komisija je ovog 36-godišnjeg golmana suspendovala na tri godine i tri meseca iz fudbala, dok su sadašnji kapiten Napolija Paolo Kanavaro i odbrambeni fudbaler Đanluka Grava suspendovani na šest meseci.

Fudbalski klub Napoli ocenio je kao nelegitimno to što je Disciplinska komisija italijanske Serije A u ovom trenutku kaznila taj klub zbog nameštanja utakmica.

"Svaka odluka treba da se donese na početku ili na kraju sezone, a ne u toku takmičenja. Mnogo vremena je pošlo od 2010. godine i u ovom trenutku odluku nije trebalo doneti", navodi se u saopštenju kluba.

U saopštenju se dodaje da Napoli u celokupnom postupku ne treba da snosi krivicu, a advokat kluba je dodao da je odluka nepravedna.

"Klub zbog nameštanja utakmice ne treba da snosi krivicu. Verujemo da će istina izaći na videlo u drugostepenoj odluci", piše u saopštenju.

Napoli će u naredna tri dana moći da podnese žalbu Sportskom arbitražnom sudu Italije, koji će doneti konačnu presudu u ovom postupku.

Napoli je peti klub iz Serije A kome su ove sezone oduzeti bodovi zbog nameštanja utakmica. Pre kazne Napoliju, oduzeto je šest bodova Sijeni, dok je Atalanti odužeto dva, a Sampdoriji i Torinu po jedan.

Tokom prethodne godine u Italiji je privedeno više od 50 osoba zbog nameštanja utakmica, a mnogi mečevi su još uvek pod istragom u sudovima u Kremoni, Bariju i Napolju.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Napoliju oduzeta dva boda, Kanavaro i Grava suspendovani

Izvor: Press, 18.Dec.2012

Sampdorija je u toj utakmici slavila sa 1:0. Napoli je ovim odužimanjem bodova sa treće pozicije u ligi "pao" za dva mesta i sada zauzima peto sa 31 bodom...Disciplinska komisija je ovog 36-godišnjeg golmana suspendovala na tri godine i tri meseca iz fudbala, dok su sadašnji kapiten Napolija Paolo...

Nastavak na Press...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.