Izvor: N1 televizija, 18.Sep.2018, 18:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Napoli bez pobede - prvi bod omladinaca Zvezde u LŠ

Mladi fudbaleri Crvene zvezde odigrali su 1:1 protiv Napolija u prvom kolu Grupe C omladinske Lige šampiona.

Данас је тај дан, исписујемо нове странице историје и отварамо капију европске елите! Само храбро! pic.twitter.com/O7vhiLaQeG

Generacija Crvene zvezde 2001. je na stadionu Čukaričkog na Banovom brdu >> Pročitaj celu vest na sajtu N1 televizija << dočekala većinom godinu dana starije igrače Napolija, a za ovu priliku u omladinski tim su prekomandovani Dejan Joveljić i Aleksa Terzić, koji su rođeni 1999. godine.

Napoli je prvi bio u šansi već u 40. sekundi, dok je Zvezda uzvratila preko Kupusovića i Terzića.

Italijanska ekipa je prva došla do gola, kada je u 13. minutu Alberto Saneze posle kornera kapitena Đanluke Gaetana sa oko 11 metara savladao golmana Miloša Gordića.

Nije se puno čekalo na izjednačenje, jer je u 19. minutu izjednačio Dejan Joveljić. Asistent je bio Aleksa Terzić, dok je u šesnaestercu Napolija najviši bio Joveljić, koji je glavom matirao Alesandra D'Andreu.

Do kraja poluvremena crveno-beli su pokušavali preko Kupusovića i Joveljića, dok je i Napoli imao vrlo dobru priliku preko Gaetana u 42. minutu, čiji je odlično izveden slobodan udarac zaustavio Gordić.

U 55. minutu je Napoli došao do novog gola, ali je na sreću Zvezde poništen, pošto je lopta prethodno izašla van granica igrališta.

Izabranici Bratislava Živkovića i Roberta Baronija u nastavku nisu prikazali toliko otvorenu igru, sve do 75. minuta kada je odličnu priliku za Italijane imao Palmijeri, ali je još jednom na mestu bio Gordić.

U poslednjih desetak minuta nije bilo većih šansi i ostalo je 1:1.

U drugom meču Grupe C Liverpul je na svom terenu pobedio PSŽ sa 5:2.

CRVENA ZVEZDA: Gordić – Kukolj (od 72. Stajić), Jovičić, Savić, Terzić – Stojančić (od 72. Dedijer), Adžibaba (od 84. Milekić) – Velikić (od 59. Đorđević), Jocić (od 59. Stojanović), Kupusović - Joveljić.

NAPOLI: D'Andrea - Kaselja, Saneze, Bartiromo – Zedadka (od 62. Zanoli), Misilio, Mamas (od 53. Loviza), Kalvano (od 75. Manzi) - Gaetano – Guadanji (od 63. Palmijeri), Saporeti (od 75. D'Alesandro)
Pogledaj vesti o: Crvena Zvezda