Izvor: MozzartSport.com, 01.Nov.2020, 00:25

Nantova odbrana kriminalna, a PSŽ prejak i bez pola tima - Sarabija onakav poklon ne bi dobio ni od brata (VIDEO)

Tomas Tuhel u strahu zbog zdravlja Mojzea Kena i Kilijana Mbapea pred meč s Lajpcigom

Čak i kada igra bez pola tima, PSŽ je opet prejak za Nant! Za tri gola prejak. Tomas Tuhel na večerašnjem gostovanju Kanarincima nije mogao da računa na impozantnu listu imena – Nejmara, Ikardija, Di Mariju, Veratija, Paredesa, Florencija, Drakslera, Bernata (...) i opet je rutinski odradio posao – 3:0 (0:0).

Domaćin vođen Kristijanom Gurkufom dobio je poluvreme >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << fore da napravi nešto značajnije, a kada je rezultat ostao 0:0, PSŽ je prešaltao u treću brzinu i rutinski završio stvar. Drugačije nije ni moralo da bude jer je odbrana Nanta, blago rečeno, kriminalna! Ako je onaj penal nad Kilijanom Mbapeom bio suviše lako dosuđen, jer je izgledalo kao da je Žan Šarl Kasteleto samo dotakao francuskog napadača, kod prvog i pogotovo kod trećeg gola odbrana domaćina odreagovala je užasno.

Jer, poklon kakav je Pablo Sarabija dobio u 89. minutu od nikog drugog do kapitena Nanta Imrana Luze verovatno ne bi dobio ni od rođenog brata, da su na suprotnim stranama. Apsolutno je nejasno šta je Luza imao uglavi kada je na ivici kaznenog prostora odlučio da vrati loptu unazad, samo nekoliko sekundi pošto je odbrana uspela da zaustavi opasan prodor Kolana Dagbe po desnom boku?! Sarabija je po prijemu lopte akciju završio majstorskim lobom za konačnih 3:0.

Pre Sarabije, strelci za PSŽ bili su Mbape sa kreča nedugo po isteku punog sata igre, dok je pobedu najavio Ander Erera odmah po startu drugog poluvremena i to baš na Mbapeovu asistenciju.

Tomas Tuhel je i posle ove utakmice imao mnogo razloga za brigu jer bi broj igrača na oporavku mogao značajno da se uveća. Mojzea Kena zamenio je već na poluvremenu jer je osećao nelagodnost i na terenu ga je zamenio Kajs Ruiz Atil, dok je mnogo veća muka zbog Mbapea. Naime, on je igru napustio u 74. minutu i to pošto se požalio na povredu. Ostaje da se vidi šta je u pitanju. Pored spiska igrača koji su falili, Tuhel se odlučio da za ovaj meč odmori još Markinjosa i Presnela Kimpembea, dok je mladi Mičel Baker opet bio starter na levom boku.

Susret je obeležio i Kejlor Navas koji je u 70. minutu odbranio jedanaesterac Kaderu Bambi i onemogućio domaćina da stigne bar do utešnog pogotka.

FRANCUSKA, LIGA 1 - 9. KOLO

Ren – Brest 2:1 (0:0)