Izvor: B92, 27.Mar.2007, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Nadal opet propušta Dejvis kup
Drugi teniser na svetskoj rang listi Rafael Nadal izostavljen je iz španske Dejvisu kup reprezentacije koja će igrati protiv Amerikanaca u četvrtfinalu naredne nedelje.
Umesto njega u timu će biti Tomi Robredo, zajedno sa Davidom Fererom, Felisijanom Lopesom i Fernandom Verdaskom.
Selektor Španaca Emilio Sančes Vikario saopštio je da je to bila Nadalova odluka kako bi stigao da opusti mišiće i tako proba da reši problem preteranog napora. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<
Nadal je takođe propustio i meč prvog kola protiv Švajcarske zbog povrede.
Za Amerikance nastupiće Endi Rodik, Džejms Blejk i dubl par blizanaca Bob i Majk Brajan.
Meč će se igrati u dvorani Džoel Koloseum u Vinston-Salemu u Severnoj Karolini od 6. do 8. aprila. Pobednik tog duela u polufinalu igraće protiv Švedske ili Argentine.







