Nacrt rezolucije o napretku Srbije početkom januara

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 16.Dec.2016, 13:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nacrt rezolucije o napretku Srbije početkom januara

Izvestilac Evropskog parlamenta za Srbiju Dejvid Mekalister predstaviće Nacrt rezolucije o Srbiji početkom januara u Briselu, javio je izveštač Tanjuga.

Godišnja rezolucija o napretku Srbije bi trebalo da se usvoji u Evropskom parlamentu sredinom marta.

Kako Tanjug saznaje u kabinetu Dejvida Mekalistera nacrt teksta rezolucije je u pripremi i početkom januara 2017. godine trebalo bi da bude dostavljen članovima Odbora za spoljnu politiku Evropskog parlamenta (AFET) >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << na uvid.

Prvo zvanično predstavljanje teksta pred Odborom za spoljnu politiku planira se za 9. januar.

U kancelariji izvestioca Evropskog parlamenta za Srbiju očekuju da će AFET usvojiti ovaj dokument do kraja februara.

Konačno usvajanje Rezolucije o Srbiji očekuje se na plenarnom zasedanju Evropskog parlamenta koje se održava od 13. do 16. marta u Strazburu.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.