Nacionalno takmičenje u robotici - Eurobot

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 29.Apr.2017, 07:17   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nacionalno takmičenje u robotici - Eurobot

Nacionalno Eurobot takmičenje održava se u danas u Centralnoj zgradi Univerziteta u Novom Sadu. Takmičenje počinje u 08.00 časova, a finalni mečevi su planirani za 15.00 časova.

Nacionalno takmičenje u robotici "Eurobot 2017" namenjeno je mladima na kom će se od 15 prijavljenih ekipa odabrati predstavnici Srbije na međunarodnom takmičenju koje se održava u Francuskoj krajem maja.

 Ovogodišnja tema za kreirane robote je izgradnja naseobine na Mesecu. >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine <<

Osim prijavljenih timova koje čine studenti iz Srbije, organizuje se deo namenjen deci za koje je prijavljeno 17 timova.

Na prošlogodišnjem međunarodnom takmičenju Eurobot 2016 održanom u Francuskoj timovi sa Fakulteta tehničkih nauka zauzeli su 2. i 3. mesto što nas svrstava u red veoma uspešnih zemalja.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.