NSL: Odlična Sloga, Voša rutinski

Izvor: B92, 13.Jan.2007, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U okviru 12.kola Sinalko Naše lige tim novosadske Vojvodine trijumfovao je nad ekipom Napretka. Novosađani su pobedili rezultatom 90:61 (29:17, 14:17, 26:16, 21:11) i time učvrstili vodeću poziciju na tabeli (24 bodova). Najefikasniji u dresu domaćina bio je bivši igač Crvene Zvezde Čedomir Vitkovac sa postignutih 17 koševa i 4 ukradene lopte.

U derbi utakmici Mega Ishrana je uspela da preokrene tok meča i savlada Novi Sad sa 91:80, uprkos tome što je gostujuća >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << ekipa imala prednost od 11 poena na poluvremenu. Presudnu ulogu u timu Mega Ishrane imao je nekadašnji centar Atlasa Milovan Raković koji je zabeležio 20 poena i 7 skokova.

"Komšijski" derbi odigran između Sloge i Borca završen je pobedom Kraljevčana rezultatom 79:72 (24:15, 26:11, 10:20, 19:24). Sloga je ispustila priliku da nanese katastrofalan poraz gostima s obzirom da je na kraju druge četvrtine stekla prednost od 27 poena. U drugom poluvremenu Borac se vratio u igru, međutim nije uspeo da preokrene rezultat domaćina. Najzaslužniji za pobedu Sloge su Miloš Bojović sa 25 poena i Dragoslav Marković sa 16 poena, dok su za Čačane najviše poentirali Zoran Osmokrović sa 14 koševa i 9 asistencija, Mladen Jeremić i Miljan Radisavljević sa po 13 ubačenih lopti.

U ostalim utakmicama slavile su gostujuće ekipe. Svislajon Takovo pobedio je OKK sa 94:96, Radnički je u dramatičnoj završnici "dobio" Ergonom rezultatom 86:89, dok je Mašinac savladao leskovačko Zdravlje sa 75:83.