NHL: Rom suspendovan zbog nokauta

Izvor: B92, 08.Jun.2011, 12:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

NHL: Rom suspendovan zbog "nokauta"

Defanzivac Vankuver Kanaksa Aron Rom suspendovan je iz finalne serije NHL lige zbog udaranja napadača Broston Bruinsa Nejtana Hortona.

Rom se u prvoj četvrtini treće utakmice Stenli kup serije "zakucao" u Hortona koji ga nije ni video da dolazi sa desne strane.

Igrač Kanaksa ostao je da leži nepomičan na ledu. Iznesen je sa terena na nosilima uz imobilizaciju vrata i glave.

Rom se izvinio Hortonu zbog udarca, ali je Nacionalna hokejaška liga (NHL) pod velikim >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << pritiskom javnosti zbog nasilja u sportu, suspendovala igrača Kanaksa na četiri meča, što je rekordna suspenzija u finalnim serijama.

Ukoliko se Stenli kup serija završi pre sedmog meča (Kanaksi vode 2-1), njegova suspenzija će biti preneta na sledeću NHL sezonu.

"Bio je to zakasneo udarac u telo, ali i udarac u glavu. Izazvao je ozbiljne povrede Nejtanu Hortonu”, saopštio je stariji potpredsednik NHL-a Majk Marfi.

Horton je bio jedan od najboljih igrača Brunisa tokom plejofa, a pošto je poslao pas u levu stranu usledio je žestok udarac Roma.

Meč je zaustavljen da bi medicinski tim pomogao Hortonu, pažljivo je smešten na nosila i prebačen u lokalnu bolnicu gde je detaljno ispitan i zadržan tokom noći.Horton je napustio bolnicu ali su Bruinsi saopštili da neće biti sposoban da igra u ostatku finalne serije pa će ga zameniti Tajler Seguin.

Kanaksi imaju 2-1 u ovoj seriji, ali su Brunisi na pomenutom meču deklasirali Kanađane sa 8:1. I četvrti meč igra se u Bostonu u sredu veče.

"Zabrinuti smo za Nejtanovo znanje, to je prioritet. Utakmice se igraju da pobedite, ne da povredite ljude. Ovo je Stenli kup finale i intenzitet je visok, igrači moraju da igraju na ivici ali morate biti sigurni da se igra u okviru pravila”, rekao je napadač Brunisa Gregori Kembel.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.