Izvor: B92, 20.Okt.2023, 08:26
NFL: Najbolji Džeksonvil od 2007.
Uprkos brojnim greškama i penalima, Džeksonvil Džeguarsi su odoleli u Nju Orleansu i savladali Sejntse 31:24.
Džeguarsi su u dramatičnoj završnici stigli do četvrte uzastopne, a ukupno pete pobede u NFL sezoni.
Trevis Etijen je istrčao dva tačdauna, Fojesade Okuokun je vratio intersepšn za jedan, a Kristijan Kirk u završnici postigao tačdaun nakon što je posle kratko dodavanja u sredinu pretrčao 44 jarde.
"Mislim da nisam trčao tako brzo od >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << srednje škole", rekao je Kirk.
Trevor Lorens se vratio nakon povrede kolena koja ga je udaljia sa terena u završnici meča sa Indijanapolisom prošle nedelje i sa 59 istrčanih jardi nosio Džeguarse do 5-2.
Kompletirao je 20 od 29 pasova za 204 jarde i tačdaun za potvrdu najboljeg starta sezone Džeksonvila od 2007. godine.
Nakon što je Kirk uhvatio tačdaun za vođstvo 31:24 na tri minuta pre kraja, Sejntsi su imali napad za produžetak, s obzirom da su ušli u poslednjih deset jardi Džeksonvila u poslednjem minutu, ali su upropastili tu priliku sa četiri uzastopna nekompletna pasa.
Dodavanja Dereka Kara u trećem pokušaju u end-zonu se odbilo od ruku Fostera Moroa, dok u poslednjem nije uspeo da pronađe Krisa Olavea.
Saigrači su tešili Moroa koji je posle meča delovao depresivno na klupi Sejntsa, izjavivši da je propušteno previše prilika.
Petak:
Sejnts – Džeguars 24:31
Nedelja:
Rejvens – Lajons
Bers – Rejders
Kolts – Brauns
Petriots – Bils
Džajants – Komenders
Bakanirs – Falkons
Rems – Stilers
Sihoks – Kardinals
Bronkos – Pekers
Čifs – Čardžers
Igls – Dolfins
Utorak:
Vajkings – 49ers
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.






