Izvor: B92, 03.Apr.2007, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
NCAA: Florida odbranila titulu
Ekipa Floride odbranila je titulu šampiona američke koledž lige. U finalu završnog NCAA turnira, koji je igran u Atlanti, Florida je pobedila Ohajo Stejt sa 84:75 i tako postala prvi tim koji je osvojio dve uzastopne titule u istom sastavu od 1992. godine, kada je isti uspeh ostvarila ekipa sa Djuk koledža.
Al Hoford je predvodio pobedničku ekipu sa 18 poena i 12 skokova, Grin je ubacio 16, a Hamfri 14.
Na drugoj strani, Ohaju nije bila dovoljna >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << ni sjajna partija Grega Oudena, koji je postigao 25 poena, uz 12 skokova i 4 blokade.
Ključ pobede Floride bio je bolji skok, 38-27 (10 skokova Floride u napadu), kao i odličan procenat šuta za tri, 10-18.
Ovom pobedom Florida Univerzitet je zaokružio najuspešniju godinu u istoriji, pošto su osvojili titule i u košarci i u američkom fudbalu.
Zbog odigravanja finalnog meča NCAA lige u noći između ponedeljka i utorka nisu igrani mečevi u NBA ligi.









