Izvor: B92, 16.Maj.2007, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
NBA otvara predstavništvo u Londonu
Američka profesionalna košarkaška liga (NBA) objavila je danas da će na leto otvoriti predstavništvo u Londonu, u nameri da proširi navijačku bazu u Evropi. Komesar NBA Dejvid Štern objasnio je da će funkcioneri lige saradjivati sa Britanskim olimpijskim komitetom i koncentrisati se na razvoj košarke pre Olimpijskih igara 2012. godine.
Štern se u Njujorku sastao sa gradonačelnikom Londona Kenom Livingstonom, a posle tog sastanka objavljeno je da će se u britanskoj prestonici 10. oktobra odigrati egzibiciona utakmica Bostona i Minesote.
"Otvaranje predstavništva i odigravanje utakmice pomoći će uspostavljanju stalnijeg prisustva NBA u regiji", rekao je Štern.










