Izvor: Kurir, 19.Okt.2010, 20:45 (ažurirano 02.Apr.2020.)
NAVIJAČKO NASILJE U KULI (VIDEO)
Džomba protiv Delija. Glavni finansijer Hajduka Nikola Džomba oduševljen je postupkom arbitra Dragoljuba Vukadinovića koji je na meču protiv Vojvodine ispraznio tribinu sa gostujućim navijačima, jer je jedan huligan bacio topovski udar na teren. Džomba
Džomba protiv Delija.
Glavni finansijer Hajduka Nikola Džomba oduševljen je postupkom arbitra Dragoljuba Vukadinovića koji je na meču protiv Vojvodine ispraznio tribinu sa gostujućim navijačima, jer je jedan >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << huligan bacio topovski udar na teren.
Džomba kaže da je veliku ulogu u eliminisanju huligana sa stadiona imalo rukovodstvo Vojvodine, ali tvrdi da Hajduk nije u stanju da organizuje predstojeći susret sa Crvenom zvezdom, jer u Srbiji vladaju dvostruki aršini, a navijači crveno-belih prilikom svakog gostovanja u Kuli prave velike incidente.
- Konačno se našao neko u Srbiji ko primenjuje zakon! Sudija Vukadinović je prekinuo meč i zahtevao da se isprazni tribina sa navijačima Vojvodine. Oni su to odbili, a onda je predsednik Novosađana Butorović ustao iz lože i nagovorio navijače da izađu sa stadiona. Moram da pohvalim takav gest Vojvodine i kamo sreće da su čelnici u svim klubovima takvi - rekao je Džomba i dodao:
- Da je umesto Vojvodine gostovala Crvena zvezda, teško da bi iko na stadionu uspeo da isprazni tribinu. Svi znamo da u Srbiji postoje dvostruki aršini. Kako nam crveno-beli gostuju za dve nedelje, mi iz Hajduka nismo u stanju da organizujemo tu utakmicu. Zato, pozivam sve državne organe da nam pomognu u tome. Podsećam, da su Delije u nekoliko navrata napravile haos u Kuli, ali naši apeli da se oni izbace sa tribina su bili ignorisani.
Nikola Džomba je u višegodišnjem ratu s navijačima i čelnicima Crvene zvezde.
(P. P.)














