Izvor: SrbijaDanas.com, 20.Jan.2022, 11:25
NAJVEĆA SENZACIJA U MELBURNU: Treći nosilac ide kući!
Bura na Australijan openu.
Veliko iznenađenje u drugom kolu Australijan opena.
Treći nosilac u ženskom singlu Garbine Muguruza poražena je od francuske veteranke Aliz Korne sa 6:3, 6:3 posle sasta i 27 minuta igre.
Korneova, koja se nalazi na 61. mestu VTA liste, ostvarila je 23. pobudu u karijeri nad teniserkama iz Top 10.
Upset complete ✅@alizecornet chalks up her 23rd career win over a top 10 player, ousting No.3 Garbine Muguruza in straight-sets. >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << #AusOpen · #AO2022 pic.twitter.com/aYSRYc4Iti
— #AusOpen (@AustralianOpen) January 20, 2022
Odlučio je veliki broj neiznuđenih grešaka teniserke iz Španije (33), dok je Korneova imala duplo manje – 16.
Korneova je jedina aktivna teniserka koja ima 60 uzastopnih učešća na gren slem turnirma i ubrzo bi mogla da prestigne Frančesku Skjavone (61) i Ai Sugijamu (62).
Pogledajte rezultate
Nastavak na SrbijaDanas.com...










