NA KRAJU GOLEADA: Liverpul dominirao, šutirao i uspeo da samelje Njukasl

Izvor: SrbijaDanas.com, 02.Jan.2024, 00:14

Dosta je mašila ekipa Jirgena Klopa, ali i pogađala sasvim dovoljno.

Liverpul je savladao Njukasl rezultatom 4:2 u okviru 20. kola engleske Premijer lige.

Liverpul je na svom "Enfildu" poveo golom Mohameda Salaha u 49. minutu, ali se samo pet minuta kasnije radovao gostujući tim. Gol za "Svrake" je postigao Aleksander Isak.

Džons je u 74. minutu na asistenciju Dijega Žote postigao drugi gol za "Crvene".

U 78. minutu Gakpo je na asistenciju Salaha >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << povećao na 3:1.

Činilo se da je time otklonjena svaka dilema, ali ne. Već u 81. minutu Njukasl je smanjio na 3:2 golom Botmana.

Ipak, Liverpul je bio uporan pa je Salah u 86. minutu realizovao penal za 4:2. Prethodno je Žota bio oboren od strane golmana Dubravke.

"Crveni" su promašili pregršt prilika, između ostalog je i Salah bio neprecizan sa 11 metara, ali na kraju su zasluženo slavili.

Liverpul se osamostalio na prvom mestu sa 45 bodova, tri više u odnosu na Aston Vilu i pet više u odnosu na Arsenal i Mančester siti. "Građani" imaju utakmicu manje.

Njukasl je ostao deveti sa 29 bodova i ovo mu je sedmi poraz u poslednjih osam utakmica.