Izvor: B92, 07.Nov.2004, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Mutu asistent rumunskog selektora?

Selektor rumunske fudbalske reprezentacije Angel Jordanesku izjavio je u nedelju da je ponudio Adrianu Mutuu posao pomoćnika trenera nacionalnog tima.

Mutu služi kaznu zabrane igranja od sedam meseci, nakon što je bio pozitivan na kokain. Jordanseku je kazao da želi da se Mutu, kao njegov pomoćnik, priključi timu već na utakmici sa Andorom, u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2006. godine u Nemačkoj.

"Rekao sam mu da to što je suspendovan ne znači da ne >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << može da bude u timu", izjavio je Jordanesku.

Trener Rumunije je dodao i da je uveren da će Mutu uspeti da nastavi karijeru kada se bude vratio na teren sledećeg maja.

Mutu tek treba da se izjasni o ponudi Jordaneskua. Rumunski fudbaler se vratio u rodnu zemlju i počeo da služi kaznu, koju mu je izrekao Fudbalski savez Engleske. Fudbalerov bivši klub Čelzi poništio je ugovor sa njim.

Rumunija sledeću utakmicu u grupi 1 kvalifikacija za SP 2006. godine igra 17. novembra protiv Andore. Fudbaleri Rumunije trenutno se nalaze na čelu tabele grupe 1 sa devet bodova i boljom gol razlikom od drugoplasirane Finske.

Holandija je treća sa sedam bodova. U grupi se takmiče još i Češka, Makedonija i Andora.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.